Sarık ve cübbesiyle poz veren rektör görevden alındı

Sarık ve cübbesiyle poz veren rektör görevden alındı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. İbrahim Özcoşar atandı. Görevden alınan eski rektör Ahmet Ağırakça ise atamayla ilgili olarak, Cumhurbaşkanı’na yanlış bilgi verildiğini ve “Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır” yorumunda bulundu.

Özcoşar Twitter hesabından, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmış bulunuyorum. Rabbim bizi kendisine ve bize güvenenlere mahçup etmesin, üniversitemize hizmet etmeyi nasip etsin” dedi. Bir önceki rektör Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ise atamayla ilgili olarak, Cumhurbaşkanı’na yanlış bilgi verildiğini ve “Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır” yorumunda bulundu.

SARIK VE CÜBBESİYLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Görevden alınan eski rektör Ahmet Ağırakça daha önce sarık ve cübbeyle verdiği poz ile gündeme gelmişti. Ağırakça, “Rektör ve akademisyenler için kep değil, sarık daha uygundur, sayın rektör arkadaşlarıma arz ederim” demişti. Ağırakça ayrıca, bir ihaleden ötürü soruşturulup maaş kesme cezası verilen amcaoğlu Şehmus Ağırakça’yı fakülte sekreteri olarak atamıştı.

Ağırakça, üniversitede görev yapan akademisyene de hakaret etmişti. Ağırkça, akademisyen Emre Özyetiş’i çağırıp “Sen kız mı olmak istiyorsun? Mardin’de olduğunun farkında değil misin?” demişti. Gazetecilere konuyla ilgili açıklama da yapan Ağırakça “Okulumda erkek olup da kız gibi davranan hoca istemiyorum. Bu ahlâksızlık ve terbiyesizliktir. Bu haberi yaparsanız size de dava açarım” demişti.

AHMET AĞIRAKÇA: GEÇMİŞ OLSUN

Ağırakça, kişisel twitter hesabından, Sayın cumhurbaşkanımıza verilen yanlış bilgiler sonucunda Mardin’e en son tayin edilecek adam rektör olarak tayin edilmiş bulunmaktadır Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır Bu hatadan nasıl dönülecek bilemiyorum Geçmiş olsun” açıklaması yaptıktan kısa bir süre sonra bu paylaşımı kaldırdı.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR