Şeref Tribünü de karıştı: Silahım olsa vururdum

Şeref Tribünü de karıştı: Silahım olsa vururdum

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Galatasaray mücadelesi sonrasında maçın hakemi Serkan Çınar’a büyük tepki gösterdi. Rizespor Başkanı Hasan Kartal’ın maç sırasında hakem Serkan Çınar ve Galatasaraylı yöneticilere hakaret yağdırıp tehdit ettiği iddia edildi.

Çaykur Rizespor-Galatasaray maçında şeref tribünü de karıştı. Rizespor Başkanı Hasan Kartal’ın maç sırasında hakem Serkan Çınar ve Galatasaraylı yöneticilere hakaret yağdırıp tehdit ettiği iddia edildi. Ayrıca Galatasaray’ın Rizeli 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın genel kurul üyesi oğlu Yasin Albayrak’ın tartaklandığı öne sürüldü.

Maç sonrası bu iddialar Rize cephesince doğrulanmazken Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, sosyal medya hesabından, “Rizespor Başkanı gözümüzün önünde başta maçın hakemi olmak üzere herkese ağır küfürler etti, tehditler savurdu” mesajını paylaştı. G.Saraylı diğer yönetici Mahmut Recevik de Twitter hesabından Rizespor Başkanı’nı eleştirerek, “Rizespor Başkanı’nın protokolde hepimizin önünde hakeme ve hepimize ağıza alınmayacak küfürler etmesini esefle ve şiddetle kınıyorum” dedi.

“BU TERBİYESİZLER NASIL ÇOCUKLARININ YÜZÜNE BAKACAK?”

Hakem Serkan Çınar’ın maçı Galatasaray’a verdiğini vurgulayan Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, “Bu terbiyesizler nasıl çoluğunun çocuğunun yüzüne bakacak. Böyle bir şey olur mu? Galatasaray camiası büyük camia, bizi yensin, şampiyon olsun bize ne! Hakem bize neden bunu yapıyor. Maçı bizden alıp Galatasaray’a verdi. Penaltı da yok” dedi.

Başkan Kartal, daha sonra bir Tv kanalının canlı yayınına bağlandı ve sorulan soru üzerine “Silahım olsa vururdum samimi söylüyorum, iyi ki yoktu, Allah göstermesin. Adamın yanında silah olsa bunlar adamı katil eder” dedi. Yayındaki yorumcular Erman Toroğlu ve Serkan Korkmaz ise Rizespor Başkanını sakinleştirdi.

Rizespor Başkanı aynı yayında “Yanımda silah olsaydı yapardım dedim, ki oraya silah zaten sokamayız. Yanlış anlaşılmasın” dedi.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR