Siverek’te işkence: ‘Bizi bu adamın elinden kurtarın’ diyerek yardım istiyor

Biri resmi, ikisi imam nikahlı eşleri ve 11 çocuğununa uzun süredir şiddet uyguladığı belirtilen AKP’li Siverek Belediyesi Basın çalışanı Veysi Gençer’in bir başkası tarafından çekilen şiddet görüntüleri, sosyal medyada gündeme oturdu. Olayla ilgili gözaltına alınıp, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Veysi Gençer’in resmi nikahlı eşi, “Bizi bu adamın elinden kurtarın, artık dayanacak gücümüz kalmadı” diyerek yardım istedi.

Urfa’da bir şahsın iki kadına uyguladığı şiddet, o anlara dair çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla gündeme oturdu. Bir evin avlusunda gelişen şiddet olayı, o anlara tanıklık eden bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılmasıyla kısa sürede yayılan videoda yer alan şahsın darp ettiği iki kadına cebinden çıkardığı bıçak ile saldırdığı görülüyor.

Görüntülerde yer alıp, iki kadına şiddet uygulayan kişinin AKP’li Siverek Belediyesi Basın Dairesi’nde çalışan Veysi Gençer olduğu ortaya çıktı.

Veysi Gençer’in ilçenin Hacıömer Mahallesi’ndeki evinin avlusunda iki hafta önce yaşandığı öğrenilen şiddet olayı sonrası ulaştığımız Veysi Gençer’in resmi nikahlı eşi Hülya Gençer (34), maruz kaldığı şiddeti Mezopotamya Ajansı’na anlattı.

ÇOCUKLARINA DA ŞİDDET UYGULUYOR 

12 yıl önce evlendiği Veysi Gençer’in evliliklerinden bir yıl sonra iki kadınlarla imam nikahıyla evlendiğini söyleyen Hülya Gençer, Veysi Gençer’in hem kendisine hem de imam nikahı kıydığı kadınlara sürekli şiddet uyguladığını ifade etti.

Hülya Gençer, “En büyüğü 11, en küçüğü henüz 1,5 yaşında 11 çocuğum var. Çocuklarıma da şiddet uyguluyor” dedi.

1 AYLIK UZAKLAŞTIRMA VERİLDİ

Görüntülere yansıyan en son şiddet olayda Veysi Gençer’in bıçakla saldırdığını, kendilerini korumak için uzun süre boğuştuklarını dile getiren Hülya Gençer, polise haber vermeleri üzerine gözaltına alınan Veysi Gençer’in götürüldüğü karakolda ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını belirtti.

Karakolda kendilerinin de ifade verdiğini söyleyen Hülya Gençer, şikayetçi oldukları Veysi Gençer hakkında mahkemenin 1 ay süreli uzaklaştırma cezası verdiğini belirtti.

‘CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK’

Bu olay sonrası oturdukları evden çıkarıldıklarını da söyleyen Hülya Gençer, 3 kadın ve 11 çocukla birkaç gün sokakta kaldıklarını, şu anda ise başka bir yere geçtiklerini kaydetti.

Ancak can güvenlikleri olmaması nedeniyle kendilerine yardım eli uzatılmasını isteyen Hülya Gençer, “Çocuklarımın ve diğer kadınların can güvenlikleri yok. Daha önce defalarca şikayette bulunduk ancak bir sonuç çıkmadı. Bir şekilde polisleri ikna edip, yeniden eve geldi” diye konuştu.

‘ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GEZİYOR’

Veysi Gençer’in şu anda Siverek’te elini kolunu sallayarak gezdiğini sözlerine ekleyen Hülya Gençer, “Bizi bu adamın elinden kurtarın, artık dayanacak gücümüz kalmadı” diyerek yardım istedi.

BELEDİYE HERHANGİ BİR İŞLEM BAŞLATMAMIŞ!

Siverek Belediyesi’nden edinilen bilgiye göre, belediye tarafından saldırgan hakkında herhangi bir işlem başlatılmazken, Veysi Gençer’in yıllık izne çıktığı öğrenildi.

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR