Sokak sokak gezip maddi durumu yetersiz olan çocukları ücretsiz tıraş ediyor

Sokak sokak gezip maddi durumu yetersiz olan çocukları ücretsiz tıraş ediyor

Diyarbakır’da berber kalfası Resul Yılmaz (19) sokak sokak gezip maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocuklarını ücretsiz tıraş ediyor. Çocukken maddi durumu olmadığı için bayram tıraşı olamadığını söyleyen Yılmaz, “Çocukların bayrama tıraşla girmeleri için sokak sokak dolaşıp onları ücretsiz tıraş ediyorum. Çocuklarla birlikte mutlu oluyoruz.” dedi. Şu ana kadar 150 çocuğu tıraş ettiğini söyleyen kalfa, bayramdan önce 600 çocuğu tıraş etmeyi hedeflediğini belirtti.

Diyarbakır’da 10 yıldır kuaförde çalışan berber kalfası Resul Yılmaz, Kurban Bayramı öncesi sokakları dolaşıp, maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocuklarını ücretsiz tıraş ediyor. Bayram öncesi tıraş ettiği çocukların mutluluğuyla mutlu olduğunu söyleyen Yılmaz, sokak sokak gezip 150 çocuğu tıraş ettiğini ifade etti. Yılmaz, Kurban Bayramı’na kadar 600 çocuğu tıraş etmeyi hedeflediğini söyledi.

Gezdiği sokaklarda hem çocuklar, hem de mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştığını belirten Yılmaz, “Çocukluk yaşlarımda maddi sıkıntılarım olduğu için tıraş olamıyordum. Bayramlarda tıraş olmak en büyük hayallerimden biriydi. Şimdi ise berber oldum. Çocukların bayrama tıraşla girmeleri için sokak sokak dolaşıp onları ücretsiz tıraş ediyorum. Çocuklarla birlikte mutlu oluyoruz. Birçok çocuğun hayalini gerçekleştirdik. Çocuklar çok heyecanlı ve mutlu oluyorlar. Gittiğim sokaklardaki esnaf ve mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyorum. 150 kişi tıraş ettim. Kurban Bayramı’na kadar 600 çocuğu tıraş etmeyi hedefliyorum” dedi.

Resul Yılmaz’ın kendilerini tıraş etmesini bekleyen çocuklar ise çok heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR