Çok Okunanlar

Mersin'de adaysız kalan İyi Parti'nin önünde iki seçenek var

TÜSİAD Başkanı o sözleri söyledi, yayın bir anda kesildi!

Alevilerden Kılıçdaroğlu'na Ozan Arif tepkisi

Atatürk düşmanı gazeteden oy isteyen DSP şimdi de 'CHP kapatılsın' dedi...

İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Fenerbahçe, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Süheyl Batum'un Twitter'dan "FET֒cü savcılarla tavla oynayan, halı saha maçı yapıp, işler terse dönünce Atatürk'ü hatırlayanlarla bir tutmasın bizleri kimse" şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi. Kulüpten yapılan açıklamada "Atatürkçü Düşünce Derneği böyle bir başkanla yola devam etmemeli" dendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Süheyl Batum, olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’e 60 gün hak mahrumiyeti, teknik direktör Fatih Terim’e de 10 maç men cezası verilmesini Twitter hesabından "Bunları kendi adıma yazıyorum. Dernek adına değil" diyerek Fenerbahçe taraftarlarının ve kulubün tepkisini çeken açıklamada bulundu. 

Konuyla ilişkin açıklama yayımlayan Fenerbahçe kulübü, Süheyl Batum'u "Esefle Kınıyoru" dedi.

FENERBAHÇE'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

"Dün akşam saatlerinde Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanlığı yapan şahsın, sosyal medya üzerinden Fenerbahçe’yi hedef alan açıklamalarını hayretle ve esefle karşıladık.

Söz konusu şahıs, başkanı olduğu derneğin isminin kutsallığına ve ağırlığına, taşıdığı değerlerin ve hitap ettiği kitlelerin kapsayıcılığına taban tabana zıt bir üslupla, hiç olmaması gereken bir alanda taraf olmuş ve bununla da kalmamış kulübümüze haksız, hadsiz ve mesnetsiz alçakça yakıştırmalarda bulunmuştur.

Bu bağlamda ilgili şahsa bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü, Atatürk’ün ziyaret ettiği ve desteklediği bir kulüp olmasına rağmen her fırsatta “Atatürk’ün hangi takımı tuttuğunun değil hangi takımların Atatürk’ün izinden gittiğinin” en önemli mesele olduğunu vurgulamaktadır.

Bununla birlikte, Fenerbahçe Spor Kulübü 111 yıllık tarihinde her zaman Atatürk’ün izinden gitmiş, Atatürk ilke ve inkılaplarına sonuna kadar sahip çıkmış, Atatürk değerlerini her zaman yaşatmayı amaç edinmiştir. 

Fenerbahçe Spor Kulübü, ezelden ebediyete sorgulanamaz bir bağ ve değişmeyecek bir bağlılıkla Atatürk’e, değerlerine, ilke ve inkılaplarına bağlıdır. Bu konu hiçbir şahsın yorum ve değerlendirmesine açık değildir.

Eylemleri ve söylemleri ile de her zaman bu amaçlar uğruna adımları atmış kulübümüz, Atatürk’ün izinde olmasının yanı sıra ülkemizin birliğine ve egemenliğine en büyük tehditlerden biri olan FETÖ’ye karşı ilk başkaldırıyı da gerçekleştirmiş ve bu terör örgütü yapılanması karşısında ‘Sarı Duvar’ olmuştur.

FETÖ’nün hedef aldığı kurumlardan biri olan kulübümüze ve FETÖ kumpasının çökmesinde en önemli rollerden birine sahip camiamıza yönelik bu tür algı saldırıları, zaten başarısız olmaya mahkûmdur ve üzerine çok da tartışılacak bir durum yoktur.

Ancak burada asıl konuşulması ve önemle değerlendirilmesi gereken, Atatürkçü Düşünce Derneği gibi kutsal amaçlara hizmet eden bir kurumun başkanının nasıl bir ruh hali, hangi maksat ve amaçlarla spor kulüplerimizden birini açıkça hedef alan, bu derece taraflı ve taraftarları kutuplaştırıcı açıklamalar yapabildiğidir.

Burada söz konusu olan takımlarımızın renkleri isimleri değildir. Söz konusu derneğin veya bu tip derneklerin başkanları, kulübümüzün lehine olacak olsa bile, başka bir takımın aleyhine de bu tip demeçler vermemelidir, verememelidir.

Spor kulüpleri zaman zaman birbirleri ile tartışmalar içine girebilir, çeşitli konularda karşı karşıya da gelebilir ancak böylesine kutsal amaca hizmet etmek için kurulmuş dernekler, asla ve asla bu tip konularda hiçbir kulübün karşısında yer alamaz, taraf olamazlar!

"BU KUTSAL DERNEĞE YAKIŞACAK ADIMLAR ATMAYA DAVET EDİYORUZ"

Bu noktada kesin olan artık şudur ki böyle bir şahısın Atatürkçü Düşünce Derneği gibi çok önemli ilkeleri olan bir derneğin başkanlığını yapması artık mümkün değildir. Atatürkçü Düşünce Derneği’mizin değerli ve sağduyulu üyelerine de bu yolda önemli görevler düşmektedir. Derneğin tüm üyelerini de bu vesileyle sağduyulu davranmaya ve bu kutsal derneğe yakışacak adımlar atmaya davet ediyoruz.

Ayrıca; söz konusu şahsın, sosyal medyadaki ipe sapa gelmez bu açıklamalarının ardından bugün çok sayıda taraftarımız Kulübümüzü arayıp Atatürkçü Düşünce Derneği’nden istifa edeceklerini dile getirmiştir.
 

"BÖYLE BİR BAŞKANLA YOLA DEVAM EDİLEMEZ"

Bu taraftarlarımıza, Atatürk’ümüzün adını taşıyan Atatürkçü Düşünce Derneği’nden istifa edilmesinin doğru olmadığını önemle hatırlatarak, istifa etmemelerini rica ederiz. Öte yandan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin böyle bir başkan ile yola devam etmemesi gerektiğini de hassasiyetle tüm dernek üyelerine ve kamuoyuna bir kez daha vurgulamak isteriz."

İZMİR MARŞI İLE İSTİFA ÇAĞRISI

 


KONGRE ÜYESİ DOĞAN'DAN TEPKİ

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi Hasan Doğan da Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Batum'un "FETÖ’cü savcılarla tavla oynayan, halı saha maçı yapıp, işler terse dönünce Atatürk'ü hatırlayanlarla bir tutmasın bizleri kimse" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi. Doğan, yaptığı paylaşımda "FETÖ ile iş yapıp, işler terse dönünce Atatürk'ü hatırlayanlarla bir tutmasın bizleri kimse" ifadelerini kullanarak şu paylaşımda bulundu:

 

 

SÜHEYL BATUM'UN TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIMI:

"Bunları kendi adıma yazıyorum. Dernek adına değil” diyen Süheyl Batum, “Fatih Terim, hiç kimsenin duymadığı hakaret nedeniyle 10 maç ceza almış. Ne demiştim? Kimsenin cesaret edemediği ‘pis bir işi’, ‘bizim oğlan yapar’ diyerek, işbaşına getirilen, görevi bitirince de uzatmaları oynayan bir ‘ekibin’ adalet dağıtamayacağını.  Doğru değil mi?

Futbolcu sahanın ortasında hakeme hakaret etti, tükürdü. ‘Ağızdan çıkan her sıvı tükürük değildir’ dediler. Ceza 3 maç. Geçen yıl ‘bir teknik direktör’, maçlardan sonra, ‘ben bu hakemleri tanırım, kötü niyetliler, vücut dilinden belli’ dedi. Ceza 0 maç. Terim 10 maç. Ne adalet! Bunları kendi adıma yazıyorum. Dernek adına değil. Ama biz Atatürkçüyüz. Doğru ‘olanı’ söylemekten çekinmeyiz. Türk Ordusunun yarısı içeri atılırken, FETÖ’cü savcılarla tavla oynayan, halı saha maçı yapıp, işler terse dönünce Atatürk'ü hatırlayanlarla bir tutmasın bizleri kimse. ADD Başkanı taraf tutmamalı diyenler de var. Bir Başbakan, herkesin önünde, ‘kişilerin karıştığı olay, camiaya mal edilemez. Biz böyle anlayıp, böyle uygulatacağız’ diye talimat verdiğinde, ‘ayıp bir Bşb. camialar arasına böyle girmez’ diye yazmışlar mıydı acaba? Çok merak ettim."

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Haberler

Spor

Yılmaz Vural'ın yeni takımı belli oldu!

Spor

Bayern ile Liverpool taraftarları birleşti...

Spor

Hakem VAR'a gitmedi, penaltı verilmedi! Başakşehir'i kim kolluyor?

Spor

UEFA Avrupa maçlarını yönetecek hakemler belli oldu

Spor

6 Süper Lig kulübü PFDK'ya sevk edildi

Spor

Fenerbahçe taraftarlarının yoğun ilgisi uçak bilet fiyatlarını 4 kat arttırdı

Spor

Fikret Orman: TFF ile ilgili düşüncem...

Spor

Yılın erkek ve kadın sporcuları belli oldu

Spor

Beşiktaş Başkanı Orman'dan TFF'ye derbi eleştirisi: Ne bize ne de Fenerbahçe'ye soruldu

Spor

Başakşehir Antalya'dan kayıpsız dönüyor

Spor

UEFA'dan VAR açıklaması: Rosetti tek tek anlattı

Spor

Demirören, 24 yıllık Genel Yayın Yönetmenini Ali Koç'un açıklamasına yer verdi diye kovdu!