darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı

Sedanur'dan acı haber geldi!

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Galatasaray Başkanı'ndan Emre Akbaba açıklaması

Galatasaray Başkanı Mehmet Cengiz, Emre Akbaba’nın Aytemiz Alanyaspor’dan transferiyle ilgili yaptığı açıklamada, 4 milyon Euro olmasını bekledikleri bonservis ücretinin birkaç saat içinde KAP’a açıklanacağını söyledi.

Emre Akbaba’nın transferinde adı geçen Fenerbahçe’nin resmi bir teklifi olmadığını kaydeden Cengiz, “Biz arkadan dolaşarak iş yapmayız. Biz hep gerçekleri söyleriz. Bunları söylerken, asla bir rakibimize gönderme yapmıyorum.  Rakiplerimize çok saygılıyız. Türkiye'nin bu zorlu günlerinde sıkıntı yaşarken, sporda ek dertler ve ek kavgalar getirmek yanlısı değiliz. Buna alet olmayız” dedi.

'ASLA BİR RAKİBİMİZE GÖNDERME YAPMIYORUM'

Emre Akbaba'nın transferinin netleşmesinin ardından yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile birlikte statta bir basın toplantısı düzenleyen Cengiz’in açıklamaları şöyle:

Bu basın toplantısı planlanmamıştı, burada bekliyorsunuz diye geldik. Taraftarın istediği bir futbolcuyu ben de istiyorum, ben de taraftarım. Bende olan çalışanlar, elemanlar, futbolcular, teknik heyet, hepsi dünyanın en iyisi. Her gün kendimizi yenilemeliyiz. Galatasaray da, Manchester United da, Barcelona da hepsi yetersizdir çünkü sürekli yenilenmek zorundayız. Biz arkadan dolaşarak iş yapmayız. Biz hep gerçekleri söyleriz. Bunları söylerken, asla bir rakibimize gönderme yapmıyorum.  Rakiplerimize çok saygılıyız. Türkiye'nin bu zorlu günlerinde sıkıntı yaşarken, sporda ek dertler ve ek kavgalar getirmek yanlısı değiliz. Buna alet olmayız. Biz rakiplerimize saygılıyız.

'AÇIKÇA SERGİLENEN TAVIR BİR GALATASARAYLI DURUŞU'

"Gelelim Emre transferine. Aldığımız duyumlar açıkça sergilenen tavır bir Galatasaraylı duruşu. Biz kendisine teşekkür ederiz. Profesyonel dünyada böyle şeyler artık kalmadı. Tüfek icat oldu, mertlik bozuldu. 1-2 saat içerisinde KAP'a bonservis bedelini açıklarız. Görünen 4 milyon Euro ödeyeceğiz. Çok önemli bir kısmı sponsorumuz tarafından açıklanacak. 4 yıllık sözleşme imzalayacağız. Fenerbahçe bizim çok değerli bir rakibimiz, bu dostluğumuzu etkilemez. Resmi teklifleri yok, birtakım söylemler var. Rakipler için bir kelime kullanmam.

'İSTERDİK Kİ EMRE, BİZE BEDAVA GELSİN, ÜCRET ALMASIN AMA...'

"Biz isterdik ki Emre, bize bedava gelsin, ücret almasın ama böyle bir dünya yok. Şu anda en sağlıklı transfer Muğdat transferi gibi gözüküyor ama o da bu kurla beraber acayip bir noktaya geldi. İnşallah düzelecek. Ülkemizin bu durumu geçici. Çok dinamik ve genç bir nüfusumuz var. İnşallah üreteceğiz ve bunları aşacağız. Biz hiçbir şeye sevinemiyoruz. Bir saat sonra başka bir şey çıkıyor, biz de şaşırıyoruz. İnşallah Ndiaye de olacak. Başka sözcük kullanmak istemiyorum. Bazen söyledikleriniz dünyanın öbür ucunda yankılanıyor. 750 bin Euro'ya gitti. Şu an transferde 3,35 milyon Euro açıktayız. 31 Mayıs 2019'a kadar bunu kapatamazsak 3 milyon Euro ceza öderiz! Son olarak, bizim %70'e yakın borçlarımız kısa vadeliydi. On eş gün önce bunu tersine çevirdik. Borçlarımızı yeniden yapılandırdık. 380 milyon TL'lik borcu yapılandırdık ve borçların %70'ini uzun vadeye yaydık. Tamamını da TL yaptık."

İlgili Haberler

Spor

Eskrimde Martino Minuto'dan altın madalya

Spor

A Milliler Arjantin'i farkla yendi

Spor

Zlatan Ibrahimovic, kariyerini futbola başladığı takımda mı sonlandıracak?

Spor

Nadal Çin'deki turnuvalardan çekildi

Spor

Manisaspor'un kasap borcu, kupalarına haciz getirdi

Spor

UEFA'dan şok Galatasaray karar!

Spor

Ersun Yanal'dan Fenerbahçe açıklaması!

Spor

Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı

Spor

Kahraman Bapçum hayatını kaybetti

Spor

Galatasaray'dan 'ada' açıklaması

Spor

Beşiktaş, Avrupa Ligi sahnesinde Sarpsborg karşısında

Spor

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Akhisar'ın Avrupa maçlarının yayıncısı belli oldu