Toni Kross: Mesut’un ırkçılık iddiaları saçmalık

  • 16.08.2018 13:37
  • Spor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiltere'yi ziyareti sırasında, Erdoğan ile bir araya gelen Arsenal takımı oyuncusu Mesut Özil ve Manchester City takımı oyuncusu İlkay Gündoğan'ın Erdoğan ile birlikte çektirdikleri fotoğraf Almanya'da büyük tepkilere neden olmuştu. Dünya kupası öncesinde Avusturalya ile oynanan hazırlık maçında yuhalamaya varan tepkilerle karşılan Türk kökenli oyunculara, Alman Milli Takımı destek çıkmış ve yapılanların yanlış olduğunu dile getirmişlerdi.

Şampiyona sonrasında Alman Futbol Federasyonu'nu oldukça sert bir şekilde eleştiren Özil, "Almanya Futbol Federasyonunun üst düzey yöneticilerinin Türk kökenime saygı göstermemeleri ve beni bir siyasi propaganda aracına dönüştürmeleri, işleri dayanılmaz noktaya getirdi. Bunun için futbol oynamıyorum. Ayrımcılık asla kabul edilemez" açıklamasında bulunmuştu.

 

Mesut'un Real Madrid'de oynadığı dönemden takım arkadaşı olan Toni Kross konu ile ilgili olarak," Mesut daha iyi bir vedayı hak ediyordu. Ne yazık ki Mesut bazı eleştirilerinde haklı fakat, ırkçılık ile ilgili yorumları tam bir saçmalık" yorumunu yaptı.

 

YAZARLAR