Suriye ordusu TSK bölgesini vurdu, yaralı askerler var

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, Suriye ordusu Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ‘İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde ateşkes gözlem misyonu için kurduğu noktanın yakınına saldırı düzenledi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 4 asker hafif yaralandı. Yaralı askerler bölgeye sevk edilen helikopterler ile tahliye edildi.

AA’nın haberinde, ”Esed rejimi ordusu ve İran destekli yabancı teröristlerden oluşan rejim güçleri, TSK’nin “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi”nde İdlib’in güney, Hama’nın kuzeybatı kırsalında bulunan Zaviye bölgesinde kurduğu 10 numaralı gözlem noktasının yakınını topçu saldırısıyla hedef aldı. Saldırıda gözlem noktasını çevreleyen koruma duvarı da vuruldu” denildi.

4 ASKER YARALI

Saldırının ardından TSK’ye ait bir savaş uçağı eşliğinde 3 helikopterin gözlem noktasına iniş yaptığı aktarıldı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 4 asker hafif yaralandı. Yaralı askerler helikopterler ile tahliye edildi.

Habere göre, saldırının Lazkiye’nin doğusundaki dağ kümesinden ya da Hama kırsalındaki Kerim bölgesinden yapıldığı tahmin ediliyor.

TSK’nin Astana anlaşmaları çerçevesinde “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi”ndeki ateşkesi korumak için kurduğu 12 adet gözlem noktası bulunuyor. Bu noktaların birkaç kilometre karşısında Suriye ordusu unsurları ve İran destekli yabancı gruplar bulunuyor.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR