Taksim Meydanı bariyerlerle kapatıldı

Taksim Meydanı bariyerlerle kapatıldı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının Bakırköy’de yapılacağının açıklanmasının ardından Taksim’de alınan güvenlik önlemleri devam ediyor. Meydan ve çevresi polis barikatlarıyla kapatıldı.

İstanbul Valiliği’nin 1 Mayıs kutlamalarının Taksim’de değil Bakırköy’de yapılacağı yönündeki kararının ardından Taksim ve çevresinde alınan güvenlik önlemleri gece boyunca da devam etti.

Gün boyunca Gezi Parkı çevresi, Taksim Cumhuriyet Anıtı önü, İstiklal Caddesi girişi bariyerlerle kapatıldı. Meydana giriş çıkışlar bariyerlerin aralarında bırakılan boşluklardan sağlanırken sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nın tamamen boşaltılacağı öğrenildi.

 

Özellikle meydana çıkacak yolları kapatma çalışmalarına devam ederken, sabah saatlerinde yolların tamamen kapatılacağı belirtildi.

BAKIRKÖY’DE 1 MAYIS ÖNLEMLERİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları öncesinde Bakırköy’de önlemler gece de devam eti. Bakırköy Pazar Alanı’na çıkan yollara gündüz getirilen polis bariyerleri gece saatlerinde tek tek yerleştirildi.

Kutlamalarının yapılacağı Bakırköy Pazar Alanı’na sahne kurulumu yapılırken, etkinliğin yapılacağı yere çıkan yollarda ise güvenlik önlemleri nedeniyle alan ve çevresine polis bariyerleri konuldu. Bariyer yerleştiren ekiplerin çalışması gece boyu devam edecek.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR