Alpay ABC’ye konuştu: Ülkemi sevdiğim için konuşmaya devam edeceğim

Alpay ABC’ye konuştu: Ülkemi sevdiğim için konuşmaya devam edeceğim

Nazli Eda Piyade

Müzik kariyerinde 50 yılı geride bırakan şarkıcı Alpay, hakkında düzenlenen soruşturmayla ilgili ABC Haber’e konuştu. “Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen bu güzel insanlara gelsin” dediği için “terör örgütününü övme” suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Alpay, “Bu teröristlik ise ben teröristim” dedi.

Şarkıcı Alpay’a 50’nci yıl kutlaması için Zorlu PSM’de verdiği konserde, sahneden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve Berkin Elvan’ı andığı için “terör örgütünü övme ve devleti aşağılama” gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Konseri dinleyen bir izleyici tarafından şikayet edilmesi üzerine hakkında soruşturma açıldığı yönünde haberlerinin çıktığı Alpay, soruşturmanın izleyici şikayetinden kaynaklanmadığını düşündüğünü söyledi. Şarkının ayakta alkışlandığını belirten Alpay, ‘şikayet edilme’ bahanesiyle hedef gösterildiğini aktardı.

“Kendimi katıksız bir Atatürkçü ve vatansever olarak tanıtıyorum” diyen Alpay, hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin, “Ben hiçbir zaman susmadım, bundan sonra da susmayacağım” diye konuştu.

Alpay, “Ben ülkemi seviyorum, sevdiğim için de konuşmaya devam edeceğim. Yurtdışından kimi teklifler aldım ama ben burada kalmayı tercih ettim. Ne Deniz’leri, ne de Gezi Direnişi’nde hayatını kaybedenleri terörist olarak görmüyorum” dedi. Bu isimlerin devlet tarafından katledildiğini ifade eden Alpay, devletin eleştirilemez bir yapı olmadığının altını çizerek, ”Devlet de insanlardan oluşuyor ve eleştirilebilir, nitekim eleştiriyorum da.” ifadesini kullandı.

Alpay’a terör soruşturması

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR