Tesla araç üretiminde yeniden ivme kazandı

Tesla araç üretiminde yeniden ivme kazandı

Dünyanın en başarılı girişimcilerinden bir tanesi sayılan Elon Musk’ın CEO’su olduğu şirket, potansiyelini bir türlü kullanamıyordu. Tesla ile ilgili son değişiklikler bu haberimizde.

Kurulduğu günden bu yana dünyadaki elektrikli araca olan talebi ciddi miktarlarda artırmayı başaran Tesla şirketi, kar elde etme konusunda çok sorun yaşıyordu. 2019 yılının ikinci yarısında 87 binin üzerinde araç ürettiğini ve 95 binin üzerinde aracı sattığını ifade eden şirkette yüzler gülüyor.

 Tesla yönetimi tarafından borsadaki yatırımcılara aktarılan bilgilere göre üretilen ve satışı yapılan araçların %83’ünden daha fazlasının Model 3 olduğu ifade edildi. Diğer en çok satan araçlar ise Model S ve Model X olarak belirtildi.

Tüm bu gelişmelerin ardından piyasalar Tesla araçları için yeşil ışık yakmaya başladılar. Şirket tarafından yayınlanan rapordan hemen sonra başarılı elektrikli araç üreticisi, hisse senetlerinde %7 gibi bir artış kaydetti. Böylece Tesla için yatırım yapan kişilere güven sağlanmış oldu.

Şirket yakın bir zamanda daha farklı modeller ile kullanıcıların karşısına geçecek. Ayrıca borsadaki hisse yükselişi de, üretim ve satış arttığı sürece muhtemelen yukarı yönlü ivme gösterecektir. Peki sizce de Tesla bu yıl hedeflediği rakamlara ulaşabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Tesla araçları otomatik taksi hizmeti verecek

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR