‘Türkler Erdoğan’ın sözünü dinlemiyor, reddediyorlar’

‘Türkler Erdoğan’ın sözünü dinlemiyor, reddediyorlar’

Çeviri Haber / Mehmet Tanlı

Alman Die Welt gazetesi, haberinde “Türk Lirası krizinde Türkler, Erdoğan’ın sözünü dinlemiyor, reddediyorlar” ifadelerine yer verdi.

Alman Die Welt gazetesinin, Erdoğan ve Türk lirasını konu aldığı haberde şu ifadeler yer aldı:

“AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Doları liraya çevirin yastık altındaki paraları çıkarın” gibi lirayı kurtarma çabaları, aralıksız çağrıları da artık eskisi gibi karşılık, yankı bulmuyor ve ciddiye alınmıyor.

Döviz rezervleri konusunda kamuoyuna açıklanan rakamlar nedeniyle de endişeli  vatandaşlar paralarını dövize çeviriyorlar.”

Habere göre Türkiye’de insanlar 181, 2 milyar dolara yakin paralarını dolara çevirip saklıyor. Die Welt bu duruma ilişkin “Bu da bir dolarlaşan, dolarla dönecek bir ekonomiyi toplumu gösteriyor” yorumunda bulundu.

‘SULTANA BENZEYEN ERDOĞAN’

“Halkın Erdoğan’a ve onun şu anki ekonomik politikalarına bu kuşkuyla yaklaşımı zamanla Erdoğan’ın zorlandığı şu günlerde her şeyi daha da zorlaştıracaktır. Yönetim stiliyle bir sultana benzeyen Erdoğan uluslararası para ve sermaye piyasalarıyla catisip bu piyasaların etkisini kaybedince,  kendi vatandaşlarının yardımına ihtiyaç duydu”

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR