Bakan Pakdemirli’den skandal bir açıklama daha: ‘THK, CHP’li diye uçakları almadık’

Bakan Pakdemirli’den skandal bir açıklama daha: ‘THK, CHP’li diye uçakları almadık’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin İzmir’deki yangını söndürmek için ‘uçmaz’ dediği uçakların 3’ünün uçuş sertifikaları ortaya çıkmıştı. Pakdemirli sertifikalara ilişkin, “THK’nın verdiği sertifikaların hiçbirine güvenmiyorum. THK uçakları işimize yaramıyor. Almak zorunda değiliz” dedi.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde başlayıp Seferihisar ve Menderes’e sıçrayan ve 3 gün sürdükten sonra ancak kontrol altına alınabilen orman yangınında gündeme gelen “THK uçakları”na dair tartışma sürüyor.

SAVUNMA: İŞİMİZE YARAMIYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Beni memuriyetten atın, bu uçağa binmem diyorlar. Hükümetimize siyasi saldırı var, bu dikkate alınmalı. THK’nın verdiği sertifikaların hiçbirine güvenmiyorum. THK uçakları işimize yaramıyor. Almak zorunda değiliz. THK siyasetin oyuncağı olmuş durumdadır. Ana muhalefetin oyuncağı olmuş.” ifadelerini kullandı.

Bakan Pakdemirli’nin ‘arızalı’ dediği uçakların sertifikaları ortaya çıktı! ‘9 uçağın 6’sı uçuşa hazır’

THK YETKİLİSİ: ÇAĞIRSINLAR, MOTOR ÇALIŞTIRALIM

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Türk Hava Kurumu’na (THK) ait yangın söndürme uçaklarıyla ilgili olarak “Bu uçaklar eski, bozuk, yağ kaçırıyor” demesi üzerine konuşan bir THK yetkilisi, “Yangın söndürme uçaklarımız ne bozuk, ne eski, ne de yağ kaçırıyor. Para istemiyoruz, çağırsınlar, motor çalıştıralım” dedi.

Pakdemirli’ye uçak yanıtı: Para istemiyoruz, çağırsınlar motor çalıştıralım

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR