Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybetti!

Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybetti!

Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu 61 yaşında hayatını kaybetti. Usta oyuncu bir süredir tedavi görüyordu.

Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı sebebiyle 61 yaşında hayatını kaybetti. Usta oyuncunun ölüm haberini rol arkadaşı Oktay Kaynarca Instagram hesabından duyurdu.

View this post on Instagram

Abimmmm … Mekanın cennet olsun canım abimmm…

A post shared by oktaykaynarca (@oktaykaynarca) on

 

Kariyeri boyunca birçok dizi ve film projesinde rol alan Tarık Ünlüoğlu, son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizide Ünal Kaplan karakterine can vermekteydi. Ata Demirer’in Eyvah Eyvah isimli filmlerinde rol alan Tarık Ünlüoğlu, rahatsızlığı dolayısıyla son dönemde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz setlerine de katılamamıştı.

Peki, Tarık Ünlüoğlu kimdir ve hangi filmlerde, dizilerde oynadı?

Tarık Ünlüoğlu, hayatını kaybetmesinin ardından birçok kişinin araştırdığı isim olmaya başladı. Ünlü sanatçı Tarık Ünlüoğlu, kariyeri boyunca birçok dizi ve film projesinde yer almıştı.  İşte, ünlü oyuncunun kariyeri hakkında bazı bilgiler:

Türk Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Tarık Ünlüoğlu, 16 Kasım 1957 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. İzmir Namık Kemal Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Ankara Devlet Konservatuvarına girdi. Bir yıl Opera okuduktan sonra, Tiyatro bölümüne geçti. Yirmi yılı aşkın süre Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptıktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. “Avrupa Avrupa” dizisinde komik bir karakter olan Ferdi’yi canlandıran Tarık Ünlüoğlu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Yeraltı dünyasının güçlü isimlerinden Ünal Kaplan’ı canlandırdı.

HANGİ PROJELERDE YER ALDI?

Yıl Film Rol

1996 Bir Erkeğin Anatomisi

1998 Cumhuriyet

2006 Umut Adası

2007 Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım Savcı

2007 Kabadayı

2009 Aşkın İkinci Yarısı

2011 Eyyvah Eyvah 2

2011 Sümela’nın Şifresi: Temel

2011 Berlin Kaplanı Cemal

2014 Eyyvah Eyvah 3

2015 Bana Masal Anlatma

2015 Kara Bela

2016 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ünal Kaplan

2018 Hedefim Sensin

2018 Bal Kaymak

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR