Uyarı yapılmıştı: Dorian kasırgası ABD kıyılarına ulaştı

Uyarı yapılmıştı: Dorian kasırgası ABD kıyılarına ulaştı

Bahamalar’dan sonra ABD’nin doğu kıyılarına ulaşan Dorian Kasırgası yeniden güç kazanarak 3. kategoriye yükseldi. ABD Ulusal Kasırga Merkezi, kasırganın Virginia eyaletine ulaşabileceği uyarısında bulundu.

Bahamalar’ı vuran Dorian Kasırgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 30’a yükseldi. Bahamalar Başbakanı Hubert Minnis, yaptığı açıklamada, kasırga nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının 30’a yükseldiğini bildirdi.

ÖLÜ SAYISININ ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Bölgeyi şu ana kadar vuran en büyük kasırga olarak kayıtlara geçen Dorian Kasırgası, Bahamalar’da büyük hasara neden olurken, binlerce kişi de evsiz kaldı. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Bahamalar’da ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Bahamalar’da 70 bin kişinin acil gıda ve temiz içme suyuna ihtiyaç duyduğunu bildiren Birleşmiş Milletler, bölgeye 8 ton gıda yardımı gönderecek.

ABD’YE ULAŞTI

ABD’nin doğu kıyılarına ulaşan, güç kazanarak kategori 3’e yükselen ve bir süre sonra yeniden kategori 2 seviyesine gerileyen Dorian Kasırgası, Güney ve Kuzey Carolina eyaletlerinde etkili olmaya devam ediyor. Şiddetli rüzgar ve yağmur Güney Carolina eyaletinin Charleston kentinde sel ve su baskınlarına neden olurken, Güney ve Kuzey Carolina eyaletlerinde 220 binden fazla ev ve iş yerinde de elektrik kesintileri yaşandı.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR