watchOS 6 Beta sürümünün nasıl yükleneceğini anlatıyoruz

watchOS 6 Beta sürümünün nasıl yükleneceğini anlatıyoruz

iOS 13 kullanıcılarının kullanabileceği watchOS 6 Beta sürümünün nasıl yükleneceğini anlatıyoruz. Bakalım watchOS 6 Beta nasıl yükleniyor?

watchOS 6 Beta nasıl yüklenir? Apple, WWDC 19 etkinliğinde iOS 13 ile birlikte Apple Watch modelleri için watchOS 6 sürümünü de tanıtmıştı. Sağlık açısından bir çok yenilik ile gelen watchOS 6’nın testleri de etkinlik sonrası başlamıştı. Geliştiricilerin yükleyebildiği watchOS 6 sürümünü, Apple Geliştirici hesabınız olmadan nasıl yükleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Rehberimize başlamadan önce watchOS6 sürümünü sadece iOS 13 ile kullanabileceğiniz belirtelim. Eğer iPhone’unuzda iOS 13 yüklü değilse; Apple Watch’u iPhone görmeyeceği için kullanamazsınız. watchOS 6’yı beğenmezseniz ise geri dönüşünüzün olmadığının altını çizelim.

Nasıl yüklenir?

  1. Adım: iPhone’unuza iOS 13 Beta 2’yi yükleyin. iOS 13 rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.
  2. Adım: iOS 13 yüklü iPhone’unuza watchOS6Beta profilini buradan indirin.
  3. Adım: Profili yüklemeden önce eğer Apple Watch’unuzda şifre varsa açın.
  4. Adım: Profili yükledikten sonra; iPhone>Watch>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden güncellemeyi yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi yüklemeden önce Apple Watch’un şarjının yüzde 80 üzerinde olması ve şarja takılı olması gerektiğini belirtelim.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra watchOS6 sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Güncellemeyi alan modellere ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • Apple Watch Series 1
  • Apple Watch Series 2
  • Apple Watch Series 3
  • Apple Watch Series 4

Apple’ın Arkadaşlarımı Bul uygulaması hayat kurtardı!

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR