Xbox One arayüzü nihayet yenileniyor

Xbox One arayüzü nihayet yenileniyor

Microsoft, Xbox 360’ın ömrünü tamamlamasına yakın bir güncelleme yayınlamış ve sistemin arayüzünü yenilemişti. Yazılım devi aynı politikayı Xbox On ’da da izleyeceğini açıkladı.

Microsoft tarafından paylaşılan görsel ile Xbox One’a ilerleyen aylarda gelecek olan güncelleme ile konsolun arayüzünün baştan aşağıya yenileneceği resmi olarak açıklandı.

Xbox One’ın yeni arayüzü ilk bakışta PlayStation 4’ün çıktığı günden bu zamana kullandığı arayüze çok benziyor. Kullanım kolaylığı için hatırlayacağınız gibi Nintendo Switch’te de buna benzer bir arayüz kullanılıyor. Xbox One’ın oyunları tek bir sırada sergilemek yerine eski arayüzde alt alt sıralaması kullanım kolaylığı açısından pek iyi değildi.

Xbox One arayüzü

Bu hafta çıkacak oyunlar (22 – 29 Temmuz)

<>
Şahsen Xbox One kullanıcısı olarak konsolumda hangi oyunların yüklü olduğunu sırf karmaşık arayüzden dolayı bazen unutabiliyordum. Bu yeni arayüz hem daha kullanışlı hem de sık kullandığınız uygulama ve oyunları tek bir ekranda görebiliyorsunuz.

Yeni arayüzde GamePass, Microsoft Store ve Mixer için küçük bir bölüm yer alıyor. Xbox One X’te bile kasan eski arayüz, sadeleştirme yapılarak daha akıcı bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR