Yandaş gazeteden ‘dağa kaçırılma kurmacası’: Yolda yürüyen çocuğun görüntüsünü servis ettiler

Yandaş gazeteden ‘dağa kaçırılma kurmacası’: Yolda yürüyen çocuğun görüntüsünü servis ettiler

HDP il binası önünde oturan annelerin eylemi devam ederken yandaş Yeni Şafak gazetesi bir gencin sokakta yürüdüğü videoyu ‘dağa kaçırılma’ görüntüleri diye servis etti. HDP; eylem yapan annelere ilişkin yaptığı açıklamada Meclis’e çağrıda bulunarak, ortak bir heyet oluşturulup köklü bir çözüm için girişim çağrısında bulunmuştu.

Yandaş gazete özel haber logosuyla paylaştığı görüntüleri “Yeni Şafak, Diyarbakır’da ‘evlat nöbetine’ katılan Fevziye Çetinkaya’nın 17 yaşındaki oğlunun dağa kaçırılma görüntülerine ulaştı” başlığıyla servis etti.

İki Eylül’den bu yana çocuklarının dağa gönderildiğini iddia eden aileler, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü binası önündeki eylemleri sürüyor. Ailelerle birlikte Anadolu Ajansı (AA) ve televizyon kanalları ATV, A Haber gibi yayın organları da her gün parti binası önünde bekliyor.

HDP önündeki eyleme katılan anne: Oğlumun siyasetle ilgisi yok, burada basın çok diye geldim

Çocuğunun dağa gönderildiğini iddia ederek oturma eylemi yapan Remziye Akkoyunlu’nun Bolu Hapishanesi’nde bulunan siyasi tutuklu oğlu Mecrun Akkoyunlu, intihar girişiminde bulunmuştu.

HDP ‘Polis yönlendiriyor’ demişti: Polisten oturma eylemi yapan ailelere yol ve yemek servisi

Oğlundan haber alamayan anne Akar’ın oğlu Mehmet Akar ise Diayarbakır’da kameraların karşısında geçip, zorla evlendirilmek istendiği için evden kaçtığını söylemişti.

HDP Diyarbakır’daki ailelere seslendi: ‘Sizin soracağınız yer biz değiliz’

Öte yandan bina önünde bekleyen annelerden Ayten Elhamam da çocuğunun kaybolmasıyla ilgili şüphelendiği kimsenin olmadığını belirterek, ATV’de yayınlanan Müge Anlı’nın programından bir sonuç alamayınca çok sayıda kameranın bulunduğu HDP binası önüne geldiğini söylemişti

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR