darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

ABC Özel | Yeşil siyasetçi Memet Kılıç'dan çok konuşulacak benzetme

Yeğeni için torpil isteyen AKP'li ilçe başkanı, bakın ne yaptı!

Selvi'den İdlib iddiası

'Migros yalan söylüyor'

'CHP İstanbul'u alamazsa, AKP'yi kimse yıkamaz'

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Kurban bayramı öncesi, Balıkesir'de büyükbaş hayvancılıkla uğraşan ev sahibi 3-5 kuruş fazla para kazanmak için yetiştirdiği danaları kendi dışkıları içinde yaşamaya zorluyor. Etrafa mikrop yayan sağlıksız koşulların yanı sıra hayvan yetiştiricisi bu yaptığını: “Kendi dışkıları içinde hareket etmeye çalışan hayvanlar çabuk acıkıyor, çok yiyor ve yağsız kasları kuvvetli olup satışta ağır çekiyor” şeklinde hayvan hayatını hiçe sayan bir dille savunuyor.

ABC Haber Merkezi

Balıkesir'nin Karesi ilçesinin Belediye sınırları içersindeki Şamlı Mahallesi’nde hayvanlara rezalet yaşam koşulları içerisinde eziyet edildiği fotoğraflarla görüntülendi. Büyükbaş hayvancılıkla uğraşan yetiştirici kendi kurban bayramı öncesi yetiştirdiği danaları kendi dışkıları ve çamurlarında yaşamaya zorluyor.

HAYVANLAR KENDİ DIŞKILARINDA YAŞAMAYA ZORLANIYOR

Komşuların iddiasına göre hayvan sahibinin düşüncesi “Kendi dışkıları içinde hareket etmeye çalışan hayvanların çabuk acıktığını, çok yediğini ve yağsız kasları kuvvetli olduğu” yönünde. Hayvan sahibinin bunu yapma sebebi ise “hayvanların satışta ağır gelmesi” imiş.

Fotoğrafta; kendi dışkı ve çamur havuzunda yaşamaya mahkum danaları görüyorsunuz

GEREKÇE, 8-10 KİLO FAZLA ALIP 3-5 KURUŞ FAZLA KAZANMAK

Komşular, hem hayvanların kötü şartlarda yaşadığı hem de pislik ve kötü koku yaydığı için bu durumdan rahatsız. Hayvan sahibi bunun üzerine gerekçe olarak: “Dışkıların içinde hareket etmeye çalışan hayvanlar çabuk acıkıyor, çok yiyor ve yağsız kasları kuvvetli olup satışta ağır çekiyor” şeklinde bir açıklama yapmış.

SAĞLIKSIZ KOŞULLAR, ETRAFA KOKU VE MİKROP YAYIYOR

Görüldüğü üzere hayvanlara bu rezalet koşullarda, kendi dışkılarında yaşamaya zorlanmalarının tek nedeni 8-10 kilo fazla gelmesi ve biraz daha fazla para kazanmaları.

Bu sağlıksız ve pis koşulların çevreye yaydığı koku ise bir başka sorun olarak komşuları bezdirmiş durumda. Şamlı mahallesinde yaşayan insanların söylediklerine göre; Mahalle sakinleri camlarını açamaz hale gelmiş.
Hayvanların debelendikleri dışkı ve çamur havuzundan beslenen haşeratlar ise insan sağlığını tehdit ediyor ve etrafa mikrop yayıyor.

Fotoğrafta; kendi dışkı ve çamur havuzunda yaşamaya mahkum danaları görüyorsunuz

MAHALLE SAKİNLERİNDEN DEMİRKOL: SÖZÜN VE İNSANLIĞIN BİTTİĞİ NOKTA

Mahalle sakinlerinden Mehmet Demirkol bu durumu şöyle anlatıyor:Bizde zamanında hayvancılık yaptık, bırakın hayvanları pislik içinde yüzdürmeyi, onları velinimet bilirdik. Tuvaletini yaptığında üzerinde yatıp pislenmesin diye hayvan, altlarını temizledikten sonra, şimdilerde ithal ettiğimiz ama bizim kendi tarlamızdan hasat ettiğimiz samanları sererdik.
Biz hayvanlarımızı 3-5 günde bir kemik yada demir dişli taraklarla tımar ederdik. Parlayan tüylerinden mutluluk duyardık. Peki ya bugün? Paraya tapanlar hayvanlara eziyet ediyorlar. Sözün ve insanlığın bittiği nokta!”

İlgili Haberler

Yaşam

Rusya'da iPhone şeklinde mezar taşı

Yaşam

Bazı feribot seferleri yapılamayacak

Yaşam

Haluk Levent'ten AHBAP kararı

Yaşam

Meteoroloji'den 3 bölge için son dakika uyarısı!

Yaşam

Türkolojinin çınarı Müjgan Cunbur vefat etti

Yaşam

Miss Turkey birincisinin eski fotoğrafları olay yarattı

Yaşam

Mustafa Topaloğlu'nun sağlık durumuna ilişkin açıklama

Yaşam

Meteorolojiden 4 il için fırtına uyarısı

Yaşam

BUDO seferlerinde iptal!

Yaşam

'Marley' davası yine ertelendi

Yaşam

Fatma Girik'in 50 yıllık sapığı hakim karşısında

Yaşam

Bu çiçeğe zarar 48 bin TL para cezası kesilecek!