Çok Okunanlar

'İşte içilmemesi gereken su markaları!'

FETÖ'nün kasası dinci-faşist Sami Karahan 'darbe' ile tehdit etti

Nevşin Mengü: 'Binali Yıldırım haklı'

Ankara'da ses getiren açıklama: ‘Evet, adayım'

AKP'den istifa eden 250 kişi CHP'ye katıldı

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Kurban bayramı öncesi, Balıkesir'de büyükbaş hayvancılıkla uğraşan ev sahibi 3-5 kuruş fazla para kazanmak için yetiştirdiği danaları kendi dışkıları içinde yaşamaya zorluyor. Etrafa mikrop yayan sağlıksız koşulların yanı sıra hayvan yetiştiricisi bu yaptığını: “Kendi dışkıları içinde hareket etmeye çalışan hayvanlar çabuk acıkıyor, çok yiyor ve yağsız kasları kuvvetli olup satışta ağır çekiyor” şeklinde hayvan hayatını hiçe sayan bir dille savunuyor.

ABC Haber Merkezi

Balıkesir'nin Karesi ilçesinin Belediye sınırları içersindeki Şamlı Mahallesi’nde hayvanlara rezalet yaşam koşulları içerisinde eziyet edildiği fotoğraflarla görüntülendi. Büyükbaş hayvancılıkla uğraşan yetiştirici kendi kurban bayramı öncesi yetiştirdiği danaları kendi dışkıları ve çamurlarında yaşamaya zorluyor.

HAYVANLAR KENDİ DIŞKILARINDA YAŞAMAYA ZORLANIYOR

Komşuların iddiasına göre hayvan sahibinin düşüncesi “Kendi dışkıları içinde hareket etmeye çalışan hayvanların çabuk acıktığını, çok yediğini ve yağsız kasları kuvvetli olduğu” yönünde. Hayvan sahibinin bunu yapma sebebi ise “hayvanların satışta ağır gelmesi” imiş.

Fotoğrafta; kendi dışkı ve çamur havuzunda yaşamaya mahkum danaları görüyorsunuz

GEREKÇE, 8-10 KİLO FAZLA ALIP 3-5 KURUŞ FAZLA KAZANMAK

Komşular, hem hayvanların kötü şartlarda yaşadığı hem de pislik ve kötü koku yaydığı için bu durumdan rahatsız. Hayvan sahibi bunun üzerine gerekçe olarak: “Dışkıların içinde hareket etmeye çalışan hayvanlar çabuk acıkıyor, çok yiyor ve yağsız kasları kuvvetli olup satışta ağır çekiyor” şeklinde bir açıklama yapmış.

SAĞLIKSIZ KOŞULLAR, ETRAFA KOKU VE MİKROP YAYIYOR

Görüldüğü üzere hayvanlara bu rezalet koşullarda, kendi dışkılarında yaşamaya zorlanmalarının tek nedeni 8-10 kilo fazla gelmesi ve biraz daha fazla para kazanmaları.

Bu sağlıksız ve pis koşulların çevreye yaydığı koku ise bir başka sorun olarak komşuları bezdirmiş durumda. Şamlı mahallesinde yaşayan insanların söylediklerine göre; Mahalle sakinleri camlarını açamaz hale gelmiş.
Hayvanların debelendikleri dışkı ve çamur havuzundan beslenen haşeratlar ise insan sağlığını tehdit ediyor ve etrafa mikrop yayıyor.

Fotoğrafta; kendi dışkı ve çamur havuzunda yaşamaya mahkum danaları görüyorsunuz

MAHALLE SAKİNLERİNDEN DEMİRKOL: SÖZÜN VE İNSANLIĞIN BİTTİĞİ NOKTA

Mahalle sakinlerinden Mehmet Demirkol bu durumu şöyle anlatıyor:Bizde zamanında hayvancılık yaptık, bırakın hayvanları pislik içinde yüzdürmeyi, onları velinimet bilirdik. Tuvaletini yaptığında üzerinde yatıp pislenmesin diye hayvan, altlarını temizledikten sonra, şimdilerde ithal ettiğimiz ama bizim kendi tarlamızdan hasat ettiğimiz samanları sererdik.
Biz hayvanlarımızı 3-5 günde bir kemik yada demir dişli taraklarla tımar ederdik. Parlayan tüylerinden mutluluk duyardık. Peki ya bugün? Paraya tapanlar hayvanlara eziyet ediyorlar. Sözün ve insanlığın bittiği nokta!”

İlgili Haberler

Yaşam

Luis Figo'nun kızının cinsel içerikli görüntüleri olduğu iddiası Portekiz'de gündem oldu

Yaşam

Acun'la görüntülenen Itır'ın projesi ortaya çıktı

Yaşam

'Fazla sevimli' görünen şeytan heykeline tepki

Yaşam

Survivor davasında karar

Yaşam

Rihanna'dan babasına dava

Yaşam

Eşi, Tosiç'i bir futbolcu ile aldattı iddiası… Telefondaki çıplak görüntüleri ortaya çıktı

Yaşam

Sarah Silverman'ın dekoltesi olay oldu!

Yaşam

Kim Kardashian'dan itiraf

Yaşam

Nişantaşı modacısı, şimdi çiftçi oldu

Yaşam

Kenan İmirzalıoğlu davayı kazandı

Yaşam

Yargıtay, Kenan İmirzalıoğlu'nu haklı buldu

Yaşam

Çağatay Ulusoy: Dünyada en çok hayran olduğum kişi Atatürk