Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

TBMM'yi karıştıran sağlık teklifinde 'geri adım attılar'

Bir konkordato ilanı da Türkiye'nin en büyük hayvan işletmesinden

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Kurban bayramı öncesi, Balıkesir'de büyükbaş hayvancılıkla uğraşan ev sahibi 3-5 kuruş fazla para kazanmak için yetiştirdiği danaları kendi dışkıları içinde yaşamaya zorluyor. Etrafa mikrop yayan sağlıksız koşulların yanı sıra hayvan yetiştiricisi bu yaptığını: “Kendi dışkıları içinde hareket etmeye çalışan hayvanlar çabuk acıkıyor, çok yiyor ve yağsız kasları kuvvetli olup satışta ağır çekiyor” şeklinde hayvan hayatını hiçe sayan bir dille savunuyor.

ABC Haber Merkezi

Balıkesir'nin Karesi ilçesinin Belediye sınırları içersindeki Şamlı Mahallesi’nde hayvanlara rezalet yaşam koşulları içerisinde eziyet edildiği fotoğraflarla görüntülendi. Büyükbaş hayvancılıkla uğraşan yetiştirici kendi kurban bayramı öncesi yetiştirdiği danaları kendi dışkıları ve çamurlarında yaşamaya zorluyor.

HAYVANLAR KENDİ DIŞKILARINDA YAŞAMAYA ZORLANIYOR

Komşuların iddiasına göre hayvan sahibinin düşüncesi “Kendi dışkıları içinde hareket etmeye çalışan hayvanların çabuk acıktığını, çok yediğini ve yağsız kasları kuvvetli olduğu” yönünde. Hayvan sahibinin bunu yapma sebebi ise “hayvanların satışta ağır gelmesi” imiş.

Fotoğrafta; kendi dışkı ve çamur havuzunda yaşamaya mahkum danaları görüyorsunuz

GEREKÇE, 8-10 KİLO FAZLA ALIP 3-5 KURUŞ FAZLA KAZANMAK

Komşular, hem hayvanların kötü şartlarda yaşadığı hem de pislik ve kötü koku yaydığı için bu durumdan rahatsız. Hayvan sahibi bunun üzerine gerekçe olarak: “Dışkıların içinde hareket etmeye çalışan hayvanlar çabuk acıkıyor, çok yiyor ve yağsız kasları kuvvetli olup satışta ağır çekiyor” şeklinde bir açıklama yapmış.

SAĞLIKSIZ KOŞULLAR, ETRAFA KOKU VE MİKROP YAYIYOR

Görüldüğü üzere hayvanlara bu rezalet koşullarda, kendi dışkılarında yaşamaya zorlanmalarının tek nedeni 8-10 kilo fazla gelmesi ve biraz daha fazla para kazanmaları.

Bu sağlıksız ve pis koşulların çevreye yaydığı koku ise bir başka sorun olarak komşuları bezdirmiş durumda. Şamlı mahallesinde yaşayan insanların söylediklerine göre; Mahalle sakinleri camlarını açamaz hale gelmiş.
Hayvanların debelendikleri dışkı ve çamur havuzundan beslenen haşeratlar ise insan sağlığını tehdit ediyor ve etrafa mikrop yayıyor.

Fotoğrafta; kendi dışkı ve çamur havuzunda yaşamaya mahkum danaları görüyorsunuz

MAHALLE SAKİNLERİNDEN DEMİRKOL: SÖZÜN VE İNSANLIĞIN BİTTİĞİ NOKTA

Mahalle sakinlerinden Mehmet Demirkol bu durumu şöyle anlatıyor:Bizde zamanında hayvancılık yaptık, bırakın hayvanları pislik içinde yüzdürmeyi, onları velinimet bilirdik. Tuvaletini yaptığında üzerinde yatıp pislenmesin diye hayvan, altlarını temizledikten sonra, şimdilerde ithal ettiğimiz ama bizim kendi tarlamızdan hasat ettiğimiz samanları sererdik.
Biz hayvanlarımızı 3-5 günde bir kemik yada demir dişli taraklarla tımar ederdik. Parlayan tüylerinden mutluluk duyardık. Peki ya bugün? Paraya tapanlar hayvanlara eziyet ediyorlar. Sözün ve insanlığın bittiği nokta!”

İlgili Haberler

Yaşam

Cumhurbaşkanlığı'na koşan Hülya Koçyiğit, topuğunu çatlattı

Yaşam

Oyuncu Gizem Karaca, otelden kovuldu

Yaşam

Manken Ebru Şancı, isyan etti: Telefonu bırak da çocuk yapalım

Yaşam

Rihanna'dan Victoria's Secret yaratıcısına trans ve büyük beden modeller tepkisi

Yaşam

Kim Kardashian: Kocam zengin gibi kokuyor

Yaşam

Ünlü YouTuber ve kız arkadaşı hayatını kaybetti

Yaşam

Youtube fenomenleri birbirini suçladı!

Yaşam

Louvre Müzesi'nde dekolte tartışması

Yaşam

Oyuncu Gerard Butler'ın evi kül oldu

Yaşam

Heidi Klum, paylaşımıyla sosyal medyayı sarstı

Yaşam

Doktor, mühendis, polis ve bakan yeğeni... Hepsi 'gay avcısı'nın kurbanı oldu

Yaşam

Demet Akalın Okan Kurt ile barıştı mı?