darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Nahit Duru

AKPde FETÖ operasyonu: Listeler Erdoğanın önünde...

23.03.2017 19:24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aylardır soruyor:

"AKP içindeki FETÖcü milletvekilleri kim?"

Ve CHP lideri bunların açıklanması gerektiğini belirtiyor.

Katıldığı bir televizyon programında da kendisine Bylock kullanan AKP milletvekilleri olup olmadığı sorusuna Kılıçdaroğlu şu yanıtı verdi;

"Kesinlikle var. Bunlar uçaklarla Pensilvanyaya hacca gider gibi gitmiyor muydu? Onlar konuşuyordu. Bylock kullananların çözülen isimleri seçilerek söyleniyor. Kontrollü. Savcılığa bu kişilerin isimleri bildirilmiyor. Programı bağımsız bir kuruluş incelesin. CHP içinde bir kişi için söylendi, araştırıldı aslı çıkmadı."

Ankara kulislerinde AKP içindeki FETÖcülerin sonunun yaklaştığı konuşuluyor.

İddiaya göre;

Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın verdiği talimatla, 17/25 Aralık tarihinden bu yana, AKP içindeki FETÖcüler araştırılıyor.

Listeler de hazır. Ve referandumun sonucu bekleniyormuş.

Anayasa değişikliği halk tarafından kabul görse de, reddedilse de AKP içinde operasyon başlatılacakmış.

Neden referandumun sonucunun beklendiği de konuşuluyor Ankarada… 

Kulislerde, referandumun Erdoğanın istediği gibi sonuçlanması için en çok çabalayanların FETÖcüler olduğu iddiası da konuşulup duruyor. Söylenenler özetle şöyle:

"Fetullahın dizinin dibinden ayrılmayanlar, şimdi gece gündüz Erdoğan için çalışıyor, referandumda evet çıkması için çaba gösteriyorlar. Erdoğan, bu nedenle de referandumun sonucunu bekliyor, bunları AKPden temizlemek için. Hem bylock kullananları, hem fetöye 17/25 Aralıktan sonra destek verenleri belirlemişler."

Kimler var bu listelerde sorusuna da verilen yanıtlar var kulislerde. Anladığım kadarıyla, bu isimler olsa olsa metoduyla ileri sürülüyor.

Çok uzun bir isim listesi sıralanıyor. İçlerinde, çok önemli eski bakanlar, belediye başkanları, yeni ve eski milletvekilleri…

Hatta, AKP içinde FETÖye yakın olmayanları saymanın daha kolay olabileceği bile yarı şaka, yarı ciddi söyleniyor.

İddia o ki, bir sabah bu kişilerin evlerine baskın düzenlenecek ve birer birer toplanacaklar, kumpas davaları sanıklarına yapıldığı gibi.

Yine kulislerde, bu kişilerin kendilerini bildiği, o nedenle de, her an pişmanlıklarını dile getirip, bağlılıklarını bildirdikleri ifade edilirken, Erdoğanın bunlara hiç güvenmediği belirtiliyor.

Referanduma az kaldı.

Büyük bir olasılıkla, sonuçta Anayasa değişikliği halk tarafından kabul edilmeyecek, HAYIRla sonuçlanacak.

Ve AKP içindeki FETÖcüler temizlenmeye başlanacak.

Eğitim