YAZARLAR

Tüm Yazıları Torun Ahmet Türkmen

Ne zaman öğreneceğiz doğru çalışmayı?

14.03.2017 14:30

Son günlerde kafama takılan temel soru bu. 
Neden doğruyu kendimiz bulamıyoruz? Biz kendi doğrumuzu bulmaktan aciz miyiz?
Neden! içinde yaşadığımız topluma dönük çıkış yolu önerilerimizi doğrudan, kimseye bakmadan, sadece doğru gördüğümüz için ortaya koymuyoruz. Neden birileri ne der diye bakıyoruz. Başkalarının bakış açılarına göre tutum alıyoruz.
Oysa biz sosyal demokratız, solcuyuz. Türkiye toplumuna siyasal ve toplumsal olarak en doğru çıkış yolunu bizim bilmemiz ve göstermemiz gerekiyor. Nasıl ve ne şekilde yapacağımızı biliyoruz da. Ama neden yöneticilerimiz bunun gereğini yerine getiremiyorlar. 
Oysa Türkiye solu, CHP son derece büyük birikime sahip. Biz Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş harcını karan, geleceği şekillendiren güçleriz. Bizim yöneticilerimiz neden bunu görmüyorlar. Anında karar alıp, gelişen süreçlere dönük yeni bakış açıları koyup insanlarımızı, doğru çalışmaya yönlendirmiyorlar. 
Biz neden AKPnin yaptığına bakıp tavır alıyoruz. 
Avrupadaki gerici ve Irkçı güçlerin "AKP YÖNETİCİLERİNİ KONUŞTURMAMAKLA" aslında EVETe destek verdiklerini neden göremiyoruz. Kendi iç politik hesapları da olabileceğini neden hesaba katmıyoruz. 
CHP YÖNETİMİ neden HAYIR kampanyasını durdurma anlamında algılanacak açıklamalar yapıyor. Oysa AKP bir yandan Avrupaya efelenirken, diğer Avrupada ki kampanya dahil Evet kampanyasına her platformda devam ediyor.
AKP- Irkçı Avrupa ortaklığının bu planını deşifre edecek söylem geliştirip, AKPnin buradan mağduriyet çıkarıp yarar sağlayacağı ortamı önleyemiyor, tuzağa düşüyoruz. Neden bu konuda öngörümüz yok.
Neden YARATICI PLANLAR geliştirip çalışmıyoruz?
Öngörü ve planlama olmadan 16 Nisan ve sonrasını nasıl yöneteceğiz?
16 Nisan referandumunda HAYIR çıkması ihtimalinin çok güçlü olduğu ve hayırların güçlenmekte olduğu artık bir sır değil. İktidar panik içinde.
Bu süreçte önümüze yeni yeni tehlikelerin ortaya çıkartılacağını şimdiden görelim. HAYIR kampanyasını yürütenler bunu görmeli, öngörülen her gelişmeye karşı alınacak önlemleri ve söylemleri netleştirmelidirler.
16 Nisanda ülkenin önü açılabilir. Yeter ki doğru çalışmayı yapıp, hatalar yapmayalım.

Eğitim