darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Cüneyt Ayral

Sosyal medya bu seçimi kazanır!

08.05.2018 14:26

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşının yazmış olduğu yeni kitabı DAHA YENİ BAŞLIYORda (Koç Üniversitesi yayınları) bu günün gençliğinin bilgi teknolojileri ile olan ilişkilerini anlatıyor.

Geçenlerde Ankarada bir arkadaşımın babasını ziyarete gittiğimde bana Gençlerden ümidim var, zehir gibi kullanıyorlar bilgisayarları dediğinde kendisine bu durumun özel bir ümit yaratmaması gerektiğini, bizim gençliğimizde radyoyu nasıl açmayı beceriyorsak ya da telefon kadranındaki numaraları nasıl çevirmeyi başarıyorsak, bu günün gençleri için de bilgisayarı zehir gibi kullanmanın aynı şey olduğunu söylemiştim. Faruk Eczacıbaşı da kitabında benim bu söylediklerimi derinlemesine anlatıyor.

Bilgisayarı ve özellikle de sosyal medyayı iyi kullanan bir kitle var Türkiyede, tabii bir de yurt dışında yaşamakta olan Türklerin ülke ile olan ilişkilerini büyük ölçüde sosyal medya üzerinden kurduklarını düşünürsek bu yeni haber ve haberleşme kaynağının önemini daha iyi kavramış oluruz.

Arap Baharı diye adlandırılan gelişmelerde de sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu yaşayarak görmüştük.

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı (kimilerinin de Başkanlık diye hayal kurduğu) ve Milletvekili Genel Seçimleri için yapılan çalışmalarda CHP, İYİ Parti ve SP için sosyal medya ciddi bir önem kazanıyor çünkü AKP iktidarı kendilerini eleştirmesi olası olan tüm kanalları anti demokratik yöntemlerle tıkamış durumda. Gazetelerin %90ı yandaş medya durumunda. Televizyonlar deseniz, devletin TRTsi dahil hepsi AKPnin ve cumhurbaşkanının savunucusu olmuş.

İktidar (AKP) sosyal medyanın gücünü çok iyi bildiği için AK TROLLERİNİ seferber etmiş durumda. Hemen hemen tüm muhalif yazıların altında küfürün bini bir para. Gayet seviyesiz, ahlâksızca sürdürülen bir saldırı - karalama kampanyası devam ediyor.

Evinde oturup, olup biteni sosyal medyadan izleyerek ah vah edenlere, ne yapabiliriz, ama olanağımız yok diyenlere bir önerim var. Oturduğunuz yerden Ak trollerin her dediğine karşı cevap verin ve onların yazmış olduklarının yalan yanlış olduğunu tespit eden, belgeleyen sözcüklerle okuyacak olanları aydınlatın.

Hatırınızda olsun KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR!

Eğer AKP meclis çoğunluğunu alırsa ve cumhurbaşkanı değişmezse, bugüne kadar yaşamış olduğumuz 16 yılı bile mumla arayacak hale geleceğiz.

Erdoğan, AKPyi kurarken birlikte olduğu herkes ile küsülü, herkes onun karşısında. AKPnin milletvekili aday adaylarında yeni ve aklı başında bir isim yok, hep etraftaki korkaklar ve pisliğe bulaşmış olanlar aday olmaya çalışıyorlar. O nedenle korkacak bir şey kalmadı artık. Yazarsam başıma bir şey gelir endişesini taşımayın çünkü zaten Erdoğan ve AKP seçilirse başınıza o kadar çok istemediğiniz felaket gelecek ki…

Muhalefetin antidemokratik yöntemlerle susturulmaya çalışmasının önündeki en önemli ve gerçekçi engelin SİZ olduğunu anlayın ve yardımcı olun.

Bu seçimleri sosyal medya üzerinden kazanacağız… Kazanmaktan başka da bir seçeneceğimiz YOK…

 

 

 

 

Eğitim