YAZARLAR

Tüm Yazıları Tayfun Talipoğlu

Tutun ki diploması yok, ne olacak?

05.06.2016 11:28

"Cumhurbaşkanı RTEnin üniversite diploması var mı, yok mu?" tartışması kendisine muhalif olanların  "çaresizlik" itirafıdır. Zaten o da bu polemiği ciddiye almıyor, hatta dalga geçiyor. "Rektöre söyledim, şu külliyatı bir karıştır, yoksa da bir güzellik yap!" anlamına gelecek sözlerle konuyu uzatıp topu taca atıyor ki bu tartışma uzasın. Uzasın da biraz daha eğlensin.

Şimdi ben "diploması yok" diyenlere sesleniyorum: "Eyyy, bu anlamsız tartışmadan medet umanlar! Eyyy, bu polemiği uzatarak RTEnin ekmeğine yağ sürenler! Eyyy, yaşanan tüm olumsuzlukları görmezden gelip bilerek ya da bilmeyerek dikkatleri bu lüzumsuz konu üstüne çekenler! Tutun ki siz haklısınız,  RTEnin üniversite diploması yok; ne yapacaksınız? Anayasaya aykırıdır. diyerek Cumhurbaşkanlığını mı düşüreceksiniz?"

Böyle bir hayale kapıldıysanız ya çok safsınız ya da akıl fukarası. Uzun adam; Anayasayı takmıyor, Anayasa Mahkemesini tanımıyor; Yargıtay, Danıştay Başkanları emrinde… Polis, asker dahil hangi güç varsa ülkede ipleri onun elinde. Neye, kime güvenerek yola çıkıyorsunuz? Sizinki bağışlayın ama sadece anlamsız bir beklenti. Bu diploma meselesinden oy kaybedeceğini düşünüyorsanız da rüya görüyorsunuz ve bu rüyadan uyanın. 

Diploması yoksa RTE daha çok pirim yapacaktır. Çünkü "Peygamber efendimizin diploması mı vardı?" deyip bunu da artı olarak hanesine yazarlar, demedi demeyin.

2000li yılların başında AKPnin temelleri atılırken Hürriyet gazetesi onu yıpratmak amacıyla  -bu halkı tanımadıklarından- kocaman bir fotoğrafla "İşte Tayyipin kaçak gecekondusu" diye bir manşet atmıştı.

O zamanlar kendisine de bir sohbette söylemiştim,"Milyonlarca lira reklam parası verseniz böyle bir fayda sağlayamazdınız" diye. Hem gecekondu hem kaçak… Bundan daha büyük mağduriyet mi olur? Bu ülkede herkesin bir kaçak katı, hiç olmazsa kapatılmış bir balkonu vardır. Bu nedenle halkım kendi mağduriyetini buluvermişti onun mağduriyetinde.

Bu yüzden bu diploma tartışmasını uzatmayın artık. Başkanlık seçimine doğru giderken RTEnin puanını birkaç puan daha yükseltmeyin.

Eğitim