YAZARLAR

Tüm Yazıları Yeliz Koray

Yas

10.07.2018 10:15

Mavinur Tiflizden, 7 yaşındaydı.
Çorum Şeker Fabrikası’nın satışından alınan 528 milyon lira, rayların bakım ihalesine ödenek olarak ayrılsaydı Mavinur da anneannesi Ayşe Başaran da ölmeyecekti.
*

Hakan Sel ve 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda..
25 bin TL’ye çözülecek iş, Kadir Topbaş’ın oğlu diye ihale bedeli olarak ödenen 1 milyon TL, rayların bakım ödeneğine ayrılsaydı baba-oğul bugün ölmeyecekti.

*

20 yaşındaki Özge Nur Dikmen ve 12 yaşındaki kardeşi Gülce Dikmen..
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan’ın kız kardeşine kıyak geçilen 1 milyon 30 bin TL’lik ihale bedeli, rayların bakımına ödenek olarak verilseydi iki kardeş bugün ölmeyecekti.

*

Serhat Şahin, 18 yaşındaydı.
17-25 Aralık’ta ele geçirilen 18 milyon TL rayların bakımına ödenek olarak ayrılsaydı Serhat ölmeyecekti, doktor olacaktı.

*

Bahar Koçman ve kuzeni Yağmur Laçin..
Resmi taşıt alımları 12 yılda yüzde 82 artıp devletin kasasından çıkan 2,5 milyar TL rayların bakımına ödenek olarak ayrılsaydı bugün ölmeyeceklerdi.

*

Sena Köse ve Melek Tuna..
Satılan Tekel fabrikalarının yalnızca birinden elde edilen para, ya da sarayın 400 milyona yaklaşan Temsil ve Tanıtma Giderleri’ rayların bakımına ödenek olarak ayrılsaydı bugün ölmeyeceklerdi.

*
İrfan Kurt ve Özcan Cesur..

TCDD’nin satılan limanlarından elde edilen paradan rayların bakımına ödenek ayrılsaydı ölmeyecekler, çocuklarını babasız bırakmayacaklardı.

*

Derya Kurtuluş, 10 aylık bebeği Beren ve kız kardeşi Emel Duman..
1 milyar 370 milyon liraya yapılan Ak Saray’ın yalnızca bardaklarına ayrılan bütçe, rayların bakımına ödenek olarak ayrılsaydı ölmeyeceklerdi.

*
Bihter Bilgin, 14 yaşındaydı..
Örtülü ödenek 12 yılda Bihter’in yaşı kadar artmasaydı ya da yalnızca bu yılın ilk 3 ayında harcanan 550 milyon lira, rayların bakımına ödenek olarak ayırsaydı Bihter ölmeyecekti. ­

*

Ömer Alperen Can, 5 yaşındaydı..
Sarayda sanatçılara verilen bir yemeğin, ya da sarayın bir aylık elektrik masrafının parası rayların bakımına ödenek olarak ayrılsaydı Ömer bugün annesinden ayrılmayacaktı.
*
Seyfi Ergül, Zübeyde Seven, Ergün Kerpiç, Gani Kartal ve eşi Rubize Kartal..

TÜPRAŞ’ın 4 milyar dolarlık satışından rayların bakımına azıcık ödenek ayrılsaydı bugün ölmeyeceklerdi.
*

Ve Ersen Gül, 31 yaşındaydı…
Araf Suresi 31.Ayeti’ndeki “İsraf etmeyiniz” sözlerini anlasaydık bugün çocukları babasız kalmayacaktı.

***
Tren kara değildi ama kapkara bir sayfaya yazıldı dün;
Onların ‘meblağ’sı büyük olduğu için bizim acımız büyük oldu.

Bize göre yas’tı
Onlara göre ihtiras

Paye’miz farklıydı çünkü;
Onlara 101 pare, bizim yüreğimiz pare pare…

Eğitim