• Yıldırım ‘alıntı’ stretejileriyle çalışmalarına devam ediyor

  AKP’nin İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’ndan alıntı stratejileri ile seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Bakırköy’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, ‘Miting olacak mı?’ sorusuna, “Şu an büyük miting programımız yok. Gittiğimiz yerlerde toplanan vatandaşlarla selamlaşırız, onların hal ve hatırını sorarız, dinleriz, önerilerini alırız. Bu şekilde kampanyamızı tamamlamış oluruz.” diye yanıtı verdi. Yıldırım, CHP’nin seçim çadırını da ziyaret etti.

  Seçim çalışmaları kapsamında Bakırköy’e gelen Yıldırım, Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda kendisini bekleyen vatandaşları selamlayarak, meydanda bulunan AKP seçim çadırını ziyaret etti. Burada konuşan Yıldırım, “Değerli kardeşlerim size bir şey söylüyorum. 23 Haziran’ın müjdesini burada görüyorum. Bakırköy hazır mı? Bizde hazırız. O zaman 23 Haziran’da sandığa gidiyoruz ve yarım kalan hesabımızı görüyoruz.” dedi. Yıldırım daha sonra meydanda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim çadırını ziyaret etti.

  Aktroller fena tökezledi! Ekrem İmamoğlu’nun mitingini Yıldırım’ın sandı

  “23 HAZİRAN’DA AYNI COŞKUYU SANDIKTA GÖRECEĞİZ”

  Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım, “İnsanların coşkusu güzel. Bakırköy Meydan’da bir araya geldi. İnsanlarla görüştük, konuştuk. Ebuzziya Caddesi’nde esnaf ziyareti yapacağız. Oldukça yoğun ilgi var. Bu ilgi de bizi oldukça memnun ediyor. 23 Haziran’da aynı ilgiyi, aynı coşkuyu sandıkta göreceğiz ve bu işi bitireceğiz.” dedi. Yıldırım, ‘Cumhurbaşkanı’nın miting yapmaktan vazgeçtiği konuşuluyor?” sorusuna, “Miting yapacağım’ dedi de mi vazgeçti? Hiç bir zaman miting kararı alınmadı.” yanıtını verdi.

  “ŞUAN BÜYÜK MİTİNG PROGRAMIMIZ YOK”

  Gazetecilerin 31 Mart seçimlerinde miting yapıldığını hatırlatması üzerine Yıldırım, “31 Mart artık geride kaldı. Artık yeni bir kampanya dönemindeyiz. Gereken tanıtım faaliyetlerini, kampanyada neye ihtiyaç varsa yaparız.” dedi. Yıldırım, ‘Miting olacak mı?” sorusuna ise, “Şu an büyük miting programımız yok. Gittiğimiz yerlerde toplanan vatandaşlarla selamlaşırız, onların hal ve hatırını sorarız, dinleriz, önerilerini alırız. Bu şekilde kampanyamızı tamamlamış oluruz.” yanıtını verdi.

  NE OLMUŞTU?

  31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde AKP’nin İBB Adayı Binali Yıldırım ile AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Yenikapı’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı bir miting yapmıştı. Buna karşılık CHP’nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu ise halkla birebir temas yöntemini kullanarak, büyük mitingi 31 Mart sonrası yapacağını ifade etmişti.