unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Hüsnü Mahalli tutuklandı

Sosyal medya üzerinden devlet büyüklerine hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Hüsnü Mahalli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahalli sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Mahalli'nin sağlık problemleri bulunduğu belirtilmişti. Mahalli, öğleden sonra rahatsızlanınca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılmıştı.

MAHALLİ’NİN SAVCILIK İFADESİ

Gazeteci Hüsnü Mahalli savcıya verdiği ifadesinde "Öncelikle şu sözü belirtmek isterim ki, ben 2011 yılının ortalarında ve Arap Baharı olarak tabir edilen döneme kadar mevcut hükümet politikalarını desteklemekteydim. Bu konuda yazı ve söylemlerim de mevcuttur. Ancak, belirttiğim dönemlerden sonra hükümetin bu yöndeki politikalarını eleştirmeye başladım. IŞİD, El Nusra gibi terör örgütlerinin gerek sosyal medya gerekse yazılı ve görsel basın ve diğer platformlarda yaptıkları propaganda faaliyetlerinin içeriği açık kaynaklardan tespit edilebilmektedir. Ben söz konusu tespitlere dayanarak hükümetin bu konuda duyarlı olmasını, bu gibi değerlendirmelerin ülkemizi ve hükümetimizi uluslararası camiada zor durumda bırakacağını, duyarlı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak belirttim' dedi.

ERDOĞAN’IN TAVSİYESİYLE VATANDAŞ OLDUM

Mahalli savcılık ifadesinde “Bu söylemlere muhatap olan hükümetimizin ve devletimizin uluslararası camiada mağdur olmaması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet ve milletinin zor durumda kalmaması için uyarılarda bulundum' derken şu ifadeleri kullandı:

“Atılı suçlamaya muhatap olmak benim için onur kırıcıdır. Benim, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin saygınlığını zedeleyebilecek şekilde bir olgu itham etmem söz konusu değildir. Ben 2011 yılına kadar, hükümetimiz ile Ortadoğu ülkeleri arasında dostluk ilişkileri kurulmasına ve geliştirilmesine aracılık ettim, hükümetimize bu konuda danışmanlık da yaptım. Ben Ortadoğu'da tanınan bir gazeteciyim. Türkiye Cumhuriyeti adına danışmanlık yaptığım için Arap medyasında benim için Türk ajanı söyleminde bulunulmuştur. 2011 yılı Şubat ayında da, dönemin başbakanının tavsiyesiyle Türk vatandaşı oldum. Anlattığım nedenlerle suçlamayı kabul etmiyorum. Benim Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Cumhurbaşkanına hakaret etmek söz konusu olamaz ve kendime hakaret olarak sayıyorum. Ayrıca benim nörolojik MS hastalığım bulunmaktadır. Gözaltındayken rahatsızlanmam sonucu doktorların tedavi görmem yönündeki ısrarlarına rağmen ifade vermek amacıyla adliyeye geldim. Yeniden hastanede tedavi olmam gerekmektedir. Sağlık sorunlarımı devlet büyüklerimiz de bilmektedir."

Babasının sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Hüsnü Mahalli’nin kızı Sevra Mahalli, tedavinin tamamlandığını ve babasının ifadesi için hastaneden ayrıldığını belirtti. 

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince önceki akşam evinde gözaltına alınan gazeteci Mahalli, Vatan Caddesi'ndeki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde götürüldü. Burada işlemleri devam eden Mahalli akşam saatlerinde rahatsızlanınca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Mahalli'nin tedavisi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Servisi'nde sürdü. 

HÜSNÜ MAHALLİ’NİN KIZINDAN AÇIKLAMA

Hüsnü Mahalli’nin kızı Sevra Mahalli, babasının sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulundu. Sevra Mahalli, “Babam hastaneden çıktı, ifade vermeye gidiyor. Bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkürler... destekleriniz çok kıymetli' dedi.

"BİNLERCE TEŞEKKÜR"

Sevra Mahalli, dün ayrıca Twitter'dan "Babamın hastane kontrolleri uzun sürdüğünden yarın sabah ifade verecek. Arayan,soran,yanımızda olan herkese binlerce teşekkür" diye yazmıştı.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

İlgili Haberler

Güncel

Meral Akşener'den 'TİKA' iddiası

Güncel

'Demirtaş Ketıl Sohbeti' başladı: Seven alsın seveni

Güncel

Seçimlere 2 gün kala Milli Eğitim Bakanı'ndan ‘yatırım': 10 bin öğrenci mezun ediliyor

Güncel

Muharrem İnce'den Erdoğan'a son çağrı: Kabul edersen İstanbul mitingimi iptal ederim

Güncel

Muğla'daki gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili yeni gelişme

Güncel

Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması

Güncel

Kılıçdaroğlu: Ece Sevim Öztürk'ün tutuklanması demokrasi ayıbıdır

Güncel

Yurt dışından gelen oy çuvalları tasnif edildi

Güncel

Kayıp Leyla'nın arama çalışmalarında şüpheli beyaz minibüsün sırrı çözüldü

Güncel

Seçim günü o seferler ücretsizler

Güncel

Sağlık emekçileri 'şiddete hayır' dedi

Güncel

Suruç olayları Meclis gündemine taşındı