darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Açıköğretim Lisesi sınavları iptal edildi mi?

Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınavı iptal edildi mi sorusu, akşam saatlerinde yoğun kar yağışına teslim olan İstanbullu öğrencilerin merak konusu oldu. 7-8 Ocak sabah saatlerinde yapılması planlanan sınavın iptalini öğrenmek isteyen öğrenciler, İstanbul Valiliği ve Vali Vasip Şahin'in Twitter hesabından duyacakları 'Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınavı iptal edildi' cümlesini ilgiyle bekliyor. Peki Açıklise (AÖL) sınavları iptal edildi mi? İşte resmiyete dayanan bilgiler

AÖL sınavları için binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için heyecan dorukta. Yoğun hava şartları nedeniyle 7-8 Ocak'ta gerçekleşecek olan AÖL sınavları için öğrenciler oldukça meraklandı. İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle açıköğretim öğrencileri sosyal medyada 'AÖL' başlığı altında tweet atmaya başladılar. İstanbul Valisi Vasip Şahin'i attıkları tweetlerde öğrenciler 'AÖL sınavları ertelensin', 'AÖL sınavları iptal olacak mı?' sorgusunu sormaya başladılar. Peki, yarın gerçekleşecek olan AÖL sınavları iptal olacak mı?

AÖL soruları ve cevapları, 7- 8 Ocak'ta gerçekleşecek sınavdan kısa bir süre önce gündeme geldi. Sınavlardan yüksek notlar almak isteyen öğrenciler, daha önceki yılların çkımış AÖL sınav sorularını ve cevap anahtarlarını araştırmaya başladı. Lise eğitimlerini açıktan tamamlamaya çalışan öğrenciler, MEB’in Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfası üzerinden AÖL soru cevaplarına kolayca ulaşabiliyor. İşte, AÖL sınav soruları ve cevaplarına ulaşabileceğiniz adres!

Öğrenciler Vasip Şahin'e AÖL sınavlarıyla ilgili bolca tweet attılar. Fakat henüz Vasip Şahin tarafından resmi bir açıklama gelmedi.

Sınava saatler kalmasıyla birlikte gündeme gelen bir diğer konu da sınav yerleri ve sınav giriş belgesi oldu. Peki, sınav yerleri nasıl öğreniliyor ve sınavda gerekli belgelerden biri olan giriş belgeleri nasıl alınıyor? AÖL soru ve cevapları gibi gerekli belgeler ve bilgilerin pek çoğu da MEB’in resmi sitesi üzerinden takip edilşebiliiyor. MEB resmi sitesi üzerine yer alan aolweb.aol.meb.gov.tr sayfası üzerinde yer alan kullanıcı bilgileri ve güvenlik kodu bölümlerini eksiksiz ve doğru olarak giren adaylar, AÖL 2017 sınav giriş yerlerini öğrenip sınav giriş belgelerini edinebiliyor.

AÖL SINAV BİLGİLERİ

- Öğrenciler sınav giriş belgesinde yazılı sınav merkezleri ve okullarda (salon ve sırada) girmek zorundadırlar.

- Sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumanız ve açıklamalara uymanız yararınıza olacaktır.

- Kayıt yenileme işlemi yaptırdığı halde dersini seçememiş öğrenciler ile kayıt yenileme ücretini yatırıp ders seçme işlemini gerçekleştirememiş öğrencilerin Ders Seçimi sistem tarafından yapılmıştır. Seçilen derslerden sınava gireceklerdir.

- Yedek salonda öğrencilerin sınava alınması sınav sorguçlarının değerlendirilmesini geciktirmesi nedeni ile sadece geçerli mazereti olan öğrencilerimizin yedek salonda sınava girebilmek için müracaat etmeleri rica olunur.

- Sınavla ilgili tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün yayımlamış olduğu sınav yönergesi ve talimatları doğrultusunda yapılacaktır.

İlgili Haberler

Eğitim

Okullar ne zaman açılıyor?

Eğitim

Liselere yerleştirmede ikinci nakil sonuçları açıklandı

Eğitim

DGS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı

Eğitim

Öğretmenlerin alan değişikliği takvimi belli oldu

Eğitim

Liselere yerleştirmede ikinci nakil dönemi için son gün

Eğitim

Özel okul teşvikleri için başvurular başladı

Eğitim

2018 DGS sonuçları açıklandı

Eğitim

KPSS puanlarının geçerlilik süresi değiştirildi

Eğitim

YKS tercih başvurularında bugün son gün

Eğitim

Liseler için ikinci nakil başvuruları başladı

Eğitim

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçları açıklandı

Eğitim

LGS 1. nakil sonuçları açıklandı