darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Ahmet Hakan yine vakfı savundu, Aile Bakanı'nı eleştirdi

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde Ensar Vakfı'na sahip çıkmaya devam ederken Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu'nu "Vakfın bile gerisinde" olmakla suçladı. Ensar Vakfı Başkanı'yla röportaj yaptığını söyleyen Hakan, "Vakıf Başkanı, yeterli bulun ya da bulmayın, en azından bir özeleştiri gayreti içinde" dedi.

"Bakan Hanım, Ensar Vakfı'nın bile gerisinde" başlıklı yazıda Hakan, "Onlarca şubesi, on binlerce gönüllüsü bulunan bir vakfın şubelerinden birinde gerçekleşen korkunç bir tecavüz ve istismar olayı karşısında... O vakfa bir biçimde bulaşmış, o vakfın bir şekilde kıyısından köşesinden geçmiş, tecavüz olayıyla hiçbir biçimde ilgisi ve sorumluluğu olmayan on binlerce kişinin 'tecavüzcü' ilan edilmesine karşı çıktım. Aynı yerdeyim!" dedi.

Ahmet Hakan'ın yazısının ilgili kısmları şu şekilde:

'BUNLARIN ALAYI TECAVÜZCÜDÜR DİYENLER...'

"Vakfın yandaş ya da karşıt olması... Vakfın imtiyazlı olması ya da olmaması... Vakfın dindar olması ya da olmaması... Vakfın devlet tarafından korunması ya da korunmaması... Beni zerre kadar ırgalamaz. Böyle bir olay karşısında... 'Bunların alayı tecavüzcüdür' diyenlerin dertleri, asla tecavüz falan değildir. 'Bunların alayı tecavüzcüdür' diyenlerin dertleri, tecavüzü bahane ederek siyasi hasımlarını yerle bir etmeye çalışmaktır. Demek ki neymiş? 'Bunların alayı tecavüzcüdür' denmeyecekmiş."

"Ensar Vakfı Başkanı ile röportaj yaptım.  Ve gördüm ki... Vakıf Başkanı, yeterli bulun ya da bulmayın, en azından bir özeleştiri gayreti içinde... Ve bu korkunç olayın ağırlığı altında ezilmekte... Ensar Vakfı’nın başındaki isim bile bu korkunç olay nedeniyle kendi sorumluluklarının altını çizerken ve özeleştiri yapmaya çalışırken..."

'AİLE BAKANI ENSAR VAKFI'NI YETKİLİLERİNDEN BİLE FAZLA KORUMAYA ÇALIŞIYOR'

"Çocukları korumakla görevli olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ne yapıyor? Şunu yapıyor: Ensar Vakfı’nı Ensar Vakfı yetkililerinden bile daha fazla korumaya çalışıyor. 'Ensar Vakfı, sorumluluğunun bilincinde olmalı ve özeleştirisini vermeli' demiyor. 'Böyle dindar bir vakıfta nasıl olur da böylesi korkunç bir olay gerçekleşebilir, bunun üzerinde durmalıyız' demiyor. 'Bu adam, bu vakfa nasıl girmiş? Her isteyen bu vakıflarda görev alabiliyor mı?' demiyor. 'Bu korkunç olay, bu vakıfların çalışma düzenini tepeden tırnağa yeniden ele almamızı gerektiriyor' demiyor. 'Bundan sonra benzer olayların yaşanmaması için bu vakıflarda denetimlerimizi arttıracağız' demiyor."

"Bunların yerine... 'Ensar Vakfı sütten çıkmış ak kaşıktır' diyor, başka da bir şey demiyor. Devletimizin koca Bakan’ı, bu haliyle Ensar Vakfı’nın Başkanı’nın bile fersah fersah gerisinde. Bakan Hanım bu haliyle... 'Benim görevim tecavüze ve istismara kurban gitmiş çocukları değil, Ensar Vakfı’nı koruyup kollamaktır' demekte. Ve hem kendisine hem de korumakla sorumlu olduğu çocuklara çok ama çok yazık etmekte." Yazının tamamı

İlgili Haberler

Güncel

Kongre dönüşü kaza: Ölü ve yaralılar var

Güncel

İstanbullular dikkat: Bu yollar trafiğe kapatıldı!

Güncel

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Güncel

Milli Savunma Bakanı Akar'dan Menbiç açıklaması

Güncel

Askeri bölgede yangın paniği

Güncel

Şenyaşar ailesinden AKP'li Yıldız'ın MKYK'ya seçilmesine tepki

Güncel

Antalya'da iş cinayeti: Akıma kapılan işçi öldü

Güncel

AVM güvenliği direnişteki market işçilerine saldırdı, bir işçi yaralandı

Güncel

Bedelli askerlik için başvuru sayısı açıklandı

Güncel

FT'den Brunson ve Halkbank krizine ilişkin çarpıcı iddia: Anlaşmayı Erdoğan'ın daha fazla imtiyaz talebi bozdu

Güncel

'Yanaktan makas alma' sanığına hapis yolu

Güncel

İBB'ye göre İstanbul böyle 'huzur kenti' olmuş: Grev olmuyor artık