darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

SDF-Şam görüşmelerine ilişkin Kürt yetkiliden ilginç açıklama!

AKP'li Bakan kalabalığa bu sloganı attırdı: Asım'ın nesli, Mustafa Kemal'in askerleriyiz

Edirne Valiliği'nin organize ettiği 'demokrasimize sahip çıkıyoruz’ mitingine katılan binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıve Atatürk fotoğraflarıyla askeri darbe girişimini protesto etti.

Mitingde konuşan eski Sağlık Bakanı ve AKP Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun “Asım’ın nesli, Mustafa Kemal’in askerleriyiz' sloganını atması dikkat çekti.

Edirne Valiliği’nin organizesiyle tüm resmi kamu kurumlar, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri askeri darbe girişimini protesto etmek için Atatürk anıtında bir araya geldi. Edirne Valisi Günay Özdemir’in yanı sıra programa AKP Edirne milletvekili Rafet Sezen, CHP Edirne milletvekili Erdin Bircan, eski Sağlık Bakanı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, AKP İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Jandarma Komutanı Kamuran Ersan, AKP İl Başkanı İlyas Akmeşe, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, MHP Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Emin İnağ ile binlerce kişi katıldı. Anıtta birçoğu üzerine Türk bayraklı tişörtler giyerken, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirdi.

ESKİ BAKAN SLOGAN ATTI

Kürsüye çıkan eski Sağlık Bakanı ve AKP Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, konuşmasının bir kısmında atılan 'Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganlarını durdurarak,'Asım’ın nesli, Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganını binlerce kişiyle birlikte attı. Müezzinoğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Bakın bu ülkede siyasetçilerin bir hatası vardır. Çok kolay kavga ediyorlar. Bunu toparlamaya çalışıyorduk. Burada övünmek gibi olmasın, özellikle şahsım. Buna çok hayret ediyordum. Çünkü siyaset seçim zamanı anlatılır, ertesi gün hizmete dönülür. Ama bu ülkede sağlığı, ulaşımı daha iyi yapmak, dünya ile yarışta daha iyi olmak, ekonomimizin daha güçlü olması, yerel dinamiklerimizin güçlü olması, milletin başının dik, anlının açık olması ve geleceğe umutla bakması için çok şey başardık. İşte hainler bu başarılardan rahatsız oldu. Bu hainler, başarılı olsaydı neyi düzelteceklerdi? Emperyalist güçlerin uşaklığını yapıp, kargaşaya sürükleyeceklerdi. Bu milletin feraseti, niyeti okudu, niyeti okudu. Bu milletin cesareti tankların önüne dikildi. Bu milletin cesareti siyasetçilere de mesajı verdi. CHP, MHP, Ak partisiyle mesajı aldık'

İlgili Haberler

Güncel

Yandaş yazarın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Güncel

Avcılar'da tekstil atölyesinde yangın

Güncel

Erdoğan tekrarladı: Onların dolarları varsa bizim Allah'ımız var

Güncel

İbrahim Kalın'dan New York Times'a tepki

Güncel

'Erdoğan ve Trump, eylülde New York'ta yüz yüze görüşebilir'

Güncel

TSK'dan 4 bölgede hava operasyonları!

Güncel

Ticaret Bakanlığı'na atama Resmi Gazete'de

Güncel

Adana'da uyuşturucu operasyonu

Güncel

Festivalde ilginç anlar

Güncel

ABD Savunma Bakanı Mattis'ten Türkiye açıklaması

Güncel

Meteoroloji uyardı: Sağanak geliyor

Güncel

Kadın cinayeti zanlısı, Suriye'ye geçmeye çalışırken yakalandı!