Çok Okunanlar

Habertürk TV eski Genel Müdürü gözaltına alındı: Hakkımı helal etmiyorum

Bir zamanlar FETÖ güzellemesi yapıyordu... 'Gezicilerin başları kesilmelidir'

Baba Vanga'nın kehanetleri iki lideri korkutacak!

Hedef gösterilmişti! Fatih Portakal hakkında suç duyurusu

2019'da Türkiye'yi bekleyen neler?...Daha kötüsü kapımızda

AKP'li Yasin Aktay da PKK'lının ailesine 'taziye' ziyaretinde bulunmuş

17 Şubat’ta Ankara’yı kana bulayan terörist için Van’da taziye çadırı kuruldu. HDP’li Tuba Hezer de taziyeye gitti. HDP’li vekil eleştiri oklarının hedefine oturtuldu, hakkında soruşturma başlatıldı. AKP’li Milletvekili Yasin Aktay’ın ise 2011 yılında teröristlere başsağlığı dileğinde bulunduğu yandaş yazarın mesajıyla ortaya çıktı.

AKP’Lİ VEKİL DE  PKK’YA TAZİYEDE BULUNMUŞ

Sözcü'de yer alan Deniz Ayhan imzalı habere göre, 2011 yılında AKP’li milletvekili Yasin Aktay’ın da PKK’lılara taziye dileğinde bulunduğu, hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Cemile Bayraktar’ın ise Aktay’ı bu başsağlığı dileğinden dolayı tebrik ettiği ortaya çıktı.

Foto: Twitter – Yeni Şafak Yazarı Cemile Bayraktar’ın geçmişte yazdığı bu mesaj sosyal medyada günün konusu oldu

Cemile Bayraktar, 17 Mayıs 2011 tarihinde AKP Siirt Milletvekili Yasin Aktay’a “PKK’lıların ailesine başsağlığı dilediğiniz için tebrik ederim. Allah razı olsun… Duyarlılıkları bir şekilde vurgulayalım' diye yazmıştı.

jamila.jpg

“BÖYLE MİLLETVEKİLLİĞİ OLMAZ'
Hükümet yetkililerinin sert bir şekilde eleştirdiği Tuba Hezer ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan da açıklama yaparak “Siyasetçilik, milletvekilliği böyle olmaz' dedi.

Erdoğan 21. Muhtarlar buluşmasında yaptığı konuşmada “Birileri Ankara’daki alçak eylemle 28 kişinin kanına giren teröristin sözüm ona taziyesinde boy gösteriyor. Böyle siyasetçilik, böyle milletvekilliği olmaz. Artık Türkiye’de bu işlerin düzene girmesi gerekiyor. Hiçbir meclis faaliyetinde bulunmayan partiye ve milletvekillerine ne milletin ne bizlerin tahammül etmek gibi zorunluluğu olamaz. Meclisimize bu milletvekilleriyle ilgili gönderilen bu fezlekeler karşılığını bulmalıdır diye düşünüyorum' ifadelerine yer verdi.

DAVUTOĞLU: HESABI SORULUR

Başbakan Ahmet Davutoğlu da HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk’ün Ankara bombacısı için yaptığı taziye ziyaretine dünkü grup toplantısında çok sert tepki göstermişti.

Davutoğlu, "“Türkiye partisi olacağını söyleyen partinin, Ankara’daki terör saldırısına karşı utanç verici tutumunu gördünüz. Terörü kınayamamaları bir yana HDP’nin bir milletvekili,PKK’nın Ankara’da 28 insanımızın hayatına mal olan saldırıyı gerçekleştirdiğini iddia ettiği terörist için taziyeye gitti. Ne kaderimizde ne kederimizde beraberler. Görünen o ki aralarında bir işbölümü yapmışlar. Birileri sözüm ona kınayacak, arada saz çalacak, şirin görünecek, birileri de katillerin yanında saf tuttuğunu alenen gösterecek, Kürtlerin ve Türklerin kanı üzerinden siyaset yapacak.

Bu ülkeye gönülden bağlı, vicdan sahibi, helal süt emmiş hiçbir insan evladı teröre, cinayete sempatiyle bakamaz. 28 canımızın cenaze törenleri yapılırken o teröriste taziyede bulunamaz. Bir intihar bombacısının, kan dökmüş, eli kanlı bir katilin taziyesine katılmak, onu saygıyla anmak, insanlığa karşı yapılabilecek en büyük ihanettir. Milletimizin yasıyla, onuruyla dalga geçiyorlar. İsteyerek, bilerek provokasyon yapıyorlar. Etnik bir kutuplaşma oluşturma çabası içindeler. Türkiye, bu oyuna gelmeyecek ama hukuk içinde de bunların hesabını da birer birer hepsinden soracaktır " demişti.

İlgili Haberler

Politika

'Gezicilerin başı kesilsin' diyen Erkan Tan Gezi'de Erdoğan'a böyle seslenmiş

Politika

May'den Brexit açıklaması: Anlaşmasız ayrılık hazırlıklarını hızlandırdık

Politika

HDP'li Habip Eksik, Metsamor Nükleer Santrali sızıntısı için Meclis araştırması istedi

Politika

Meral Akşener: Mansur Yavaş İyi Parti'den aday olmak istemiyor

Politika

Tacize sessiz kalmayan liseliler Meclis gündeminde

Politika

Rusya ve Türkiye, Suriye'deki siyasi çözüm sürecini görüştü

Politika

Bakanlık Aleviliği yok saydı

Politika

AKP'li Çelik: Toplumsal taleple vandallığı ayırmak lazım

Politika

'Trabzon üssü kararı, Türkiye'nin ‘Karadeniz'in aktif gözlemcisi' olma politikasının bir sonucu '

Politika

Gazeteci Ece Sevim Öztürk tahliye edildi

Politika

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Valisi Yerlikaya'yı ziyaret etti: Yorum yağdı...

Politika

HDP Milletvekili Ahmet Şık: A Haber izlemekten, Akit okumaktan vazgeçin