unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'At izi, it izi' derken cadı avı ÇHD'ye uzandı: Gezi'nin avukatı da gözaltında!

Antalya’da FETÖ soruşturması kapsamında 26 avukat için gözaltı kararı verilirken, gözaltına alınanlar arasında Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) genel başkan yardımcısı Münip Ermiş, barış için akademisyenler bildirisine imza atan akademisyenler, kırmızı fularlı kız olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil’in de davalarına bakan Hakan Evcin, Antalya Barosu Yönetim Kurulu üyesi Lider Tanrıkulu ve Sedat Alp da bulunuyor.

Bürosu aranırken Cumhuriyet’e konuşan ÇHD Genel Başkan Yardımcısı Münip Ermiş, “FETÖ veya diğer başka terör örgütleriyle ilgili bir ilişkimizin olmadığı gayet açıktır. Muhalif olduğumuz için susturulmak istendiğimizi düşünüyorum' dedi.

'GEZİ AVUKATIDIR’

ÇHD Genel Başkan Yardımcısı Ermiş, darbe girişiminin ardından tutuklanan, Ergenekon davasının da savcısı olan Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal hakkında Gezi direnişi sırasında Antalya’da gözaltına alınan Nusret Gürgöz, Evrim Çelik ve Özge Kurşun’un avukat meslektaşlarıyla görüşmesine engel olunması için talimat verdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Şanal hakkında açılan soruşturmada, HSYK 3. Dairesi ret kararı vermiş avukatlar HSYK Genel Kurulu’na itiraz etmişti.

POLİS TARTAKLAMIŞTI

Ankara’da geçen yıl 10 Ekim’de 103 kişinin yaşamını yitirdiği IŞİD’in canlı bomba saldırısını protesto için Alanya’da geçen yıl 14 Ekim’de adliye önünde basın açıklaması yapmak isteyen aralarında ÇHD Genel Başkan Yardımcısı Münip Ermiş’in de bulunduğu ÇHD üyesi avukatlara polis biber gazı sıkmış ve kalkanlarıyla tartaklamıştı. Ermiş ve avukatlar suç duyurusurda bulunmuştu.

'SİVİL DARBE' VURGUSU

ÇHD’den yapılan açıklamada da Ermiş’in derhal serbest bırakılması istenenerek, “Münip Ermiş; Gezi’nin avukatıdır, derelerine HES kurulmasın diye mücadele eden halkın avukatıdır, hak ihlallerine karşı mücadelenin avukatıdır. AKP iktidarı ve Cumhurbaşkanı muhalif kesimlere yönelik, toplumsal alanın tüm muhalif kesimlerine baskıyı derinleştirerek, bir sivil darbenin taşlarını döşemektedir' denildiÇok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

Nurcuların hedefinde o polis müdürü var

İlgili Haberler

Güncel

DİSK'ten OHAL raporu: İşte bilanço

Güncel

Bartın'da sahile varil vurdu

Güncel

YÖK kendisine verilen 'ihraç yetkisine' karşı çıktı!

Güncel

Berberoğlu'nun eşi: Üzüldüm, o da üzülecek ama destekliyorum

Güncel

'Atatürkçülük anayasadan kaldırılmalı' diyen yandaş yazar TSK'dan bu yüzden ihraç edilmiş

Güncel

Bursa'da seyir halindeki yolcu otobüsü yandı

Güncel

Kliması bozulan ve yolcuları fenalık geçiren uçak pist başından geri döndü

Güncel

Türkiye genelinde operasyon: 489 gözaltı

Güncel

Bu sözler Adnan Oktar'a ait: Ben mehdiyim, Fethullah da yardımcım

Güncel

4 yaşındaki çocuk şafta sıkışarak hayatını kaybetti

Güncel

Otizmli genç yüzme yarışına alınmadı

Güncel

TSK'dan hava harekatlarına ilişkin açıklama