darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Bir yandaş İslamcı 3 dakikada ne kadar çark edebilir? İşte ibretlik görüntü

Habertürk'te Ece Üner'in sunduğu 'Enine Boyuna' programında yaşanan bir tartışma, AKP destekçisi İslamcıların 'çark etme' konusunda artık aylar, haftalar ve günlere değil, sadece bir kaç dakikaya ihtiyaç duyduklarını açık bir şekilde göz önüne serdi.

AKP'nin iflas eden dış politika faturasının Ahmet Davutoğlu'na çıkartılarak İsrail ve Rusya ile anlaşması programda masaya yatırıldı.  

YANDAŞIN ÇARK HIZI SPİKERİ DE ŞAŞIRTTI
Programın konukları arasında yer alan Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk, İsrail'le yapılan anlaşmayı "Devletler konjonktüre göre hareket ederler. Çıkarları neyi gerektirirse onu yaparlar. Ticaret  yapılması gerekiyordur, dengelerin gözatilmesi gerekiyordur, ona göre bir adım atılmıştır" dedi. Porgramın sunucusu Ece Üner ise Şentürk'ün bu sözleri üzerine İsrail'le yapılan anlaşmayı eleştiren yazısını hatırlattı. Yandaş yazar ise bunun üzerine "Ben yapılan anlaşmaya karşı değilim. Ama bu devleti bağlar, bir müslüman olarak beni bağlamaz" dedi.

İKİ DAKİKADA ÇARK ETTİ: KONJONKTÜR DİYE DİYE...
AKP hükümetinin İsrail ile anlaşmasını 'konjonktür ve ticari çıkarlar gereği' diye savunan Erem Şentürk,iki dakika sonra ise bu sözleri kendisi söylememiş gibi davranarak "Ben Şia emperyalizmine de karşıyım, Siyonist emperyalizme de karşıyım, Amerikan emperyalizmine de karşıyım ve bütün bu emperyalizmlere karşı bu milletin reflekslerinin köreltilmesinin de en büyük tehlike olduğunu düşünüyorum. Sürekli herkes para kaybetmekten bahsediyor, para dünyanın en kolay halledilen bir şeyidir. Ama bir nesil ürettiniz, emperyalizme karşı bütün reflekslerini yitirdi, o öyle, bu böyle, param gidecek falan diye bir nesil ürettiniz. Bunun adı da 'devletin konjonktürel çıkarları' diye durdunuz senelerce" diye konuştu.

Programın konukları arasında yer alan CHP'li Gökhan Günaydın ise "Siz bunu söylüyorsunuz, biz bunun doğru olmadığını söylüyoruz. İlkeli bir duruş vardır. Davutoğlu gitti diye Davutoğlu'nun yaptığı her şeyden vazgeçmek konjenktürle açıklanabilecek bir şey değildir. O zaman dünyanın bütün zikzaklarını konjonktür diye açıklarsınız olur biter" diyerek yandaş yazarın yaptığı çarka dikkat çekti.

İlgili Haberler

Politika

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi istifa etti

Politika

HDP'nin kurucu üyesi istifa etti

Politika

Cemal Canpolat: İstanbul'u sahipsiz bırakmayacağız

Politika

Nahit Duru | Aynı gemi...

Politika

Dolardaki artış basını da vurdu: Aydınlık gazetesi ara verdi

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Politika

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

Politika

Yıldırım'dan ABD Büyükelçiliği'ne saldırı açıklaması!

Politika

Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Politika

''Kürtaj dede'' doların yükselişini böyle yorumladı: İçimizdeki hain Trump kafalılar...

Politika

Uğur Gürses, Hürriyet'ten neden ayrıldığını açıkladı

Politika

Şüphelilerin yakalanmasının ardından: ABD'den Türkiye'ye teşekkür