Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Bülent Tezcan'ı vuran saldırgan ülkücü çıktı: AK izi İT izine karıştı!

ABC GAZETESİ

Başkanlık tartışmalarında siyasetin sertleşen dili, yerini şiddete bıraktı. AKP-MHP saflaşmasına direnen Anamuhalefet partisinin genel başkan yardımcısı bir ülkücü tarafından silahlı saldırıya uğradı. Özellikle son günlerde iktidar yandaşları ve iktidar cephesinin bireysel silahlanma çağrılarının ardından böyle bir saldırının yaşanması da dikkat çeken bir diğer nokta. Saldırının CHP Genel Başkan Yardımcısı'na yapılmış olması, hararetli başkanlık tartışmalarının yerini belirginleşen saflara (AKP-MHP birlikteliği) bırakması ve saldırganın kimliği akıllara şu soruyu getiriyor; "Tezcan'a sıkılan kurşun, başkanlık kurşunu mu?"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Aydın'da bir restoranda silahlı saldırıya uğradı. Tezcan ayağından yaralandı, sağlık durumu iyi. Saldırgan ise Kuşadası'nda yakalandı. Tezcan'ı vuran saldırganın daha önce adam yaralamaktan sabıkası bulunan Alparslan Sargın olduğu belirtildi. 
SALDIRGAN ÜLKÜCÜ
 CHP Milletvekili Engin Altay Alparslan Sargın'ın ülkücü olduğunu belirtti ve ekledi; ""İç huzursuzluk ortamı yaratılmaya çalışılıyor. Buna boyun eğmeyeceğiz. Saldırıyı kınıyorum"
ÖZGÜR ÖZEL'DEN İLK AÇIKLAMA
Öte yandan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Habertürk Televizyonu'na yaptığı açıklamada, "İnternetten gördüm. Aydın'a doğru yola çıktım. Aydın'a varmış değilim. Restoranda silahlı saldırganın birkaç el ateş ettiğini ve ayağının üst kısmından yaralandığını duyduk. Kendisini de aradım telefonlarına ulaşılamıyor. Hastaneye kaldırıldığını duydum. Hayati tehlikesinin olmadığını öğrendik. Saldırganla ilgili bir bilgim yok" dedi.
'PKK'LILARLA İŞBİRLİĞİ YAPANLARI YAŞATMAYACAĞIZ'
CHP MYK Üyesi ve Ordu Milletvekili Seyit Torun'un BirGün'e yaptığı açıklamada, edindiği bilgilere göre, Tezcan'ın Aydın'da bir restoranda silahlı saldırıya uğradığını ve saldırganın "PKK'lılarla işbirliği yapanları yaşatmayacağız!" diye bağırarak silahını Bülent Tezcan'a doğrulttuğunu belirtti.
AÇIKLAMA YAPILACAK
CHP Milletvekili Levent Gök, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nden konuya ilişkin bir açıklamanın yapılacağını söyledi.
BAŞBAKAN'DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU
Başbakan Binali Yıldırım, Tezcan'ın uğradığı saldırı ile ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak 'Geçmiş olsun' dileklerini iletti.

TEZCAN'DAN AÇIKLAMA

Bülent Tezcan ise yapılan müdahalelerin ardından yaptığı açıklamada sağduyu çağrısında bulundu. Tezcan'ın açıklamaları şu şekilde;
Saldırganla ilgili bir bilgim yok. Silahlı saldırı uyarıları geliyordu. Sayın Genel Başkanımıza suikast girişimi olduktan sonra hepimiz bekliyoruz. Birkaç saat içinde net bir bilgi alırız sizlere açıklayıcı bilgi veririz. Bir tek ricamız var, bu saldırıyla ilgili ne duyulursa duyulsun partiden yapılacak açıklamaların beklenmesi lazım. Gençlerimize ve üyelerimize saldırıyla ilgili ne duyarlarda duysunlar bir tepkisellik içinde olunmaması gerekiyor. Belli ki Türkiye'yi karıştırmak istiyorlar. CHP hukuk içerisinde kalarak hesap soracaktır. Böyle anlarda duygusallık ortaya çıkıyor. Gençlik kollarımız rahatsız bu durumdan." 

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul çocuk hakları için mavi ışık yaktı

Güncel

FETÖ'nün 'askeri mahrem yapılanmasına' operasyon: 8 gözaltı

Güncel

Uçağın düşme nedeni belli oldu

Güncel

Suriye'de suikast düzenleyen IŞİD'li Trabzon'da yakalandı

Güncel

FETÖ'den tutuklu eski Yargıtay üyesi 'yine' tahliye edildi

Güncel

Türkiye, dünyada en fazla mayın bulunduran 3. ülke

Güncel

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

Güncel

Yasin Börü davasında önemli gelişme

Güncel

Emniyet Genel Müdürü: TOMA sayısını yüzde 77 artırdık

Güncel

KPSS davasında 8 sanığa hapis cezası

Güncel

İstanbul Havalimanı'nın film çekim tarifesi belli oldu

Güncel

AKP iktidarı dönemimde kadın cinayetlerinde yüzde 392 artış yaşandı!