Çok Okunanlar

Nihat Genç hakkında suç duyurusu... 'Suçüstü yakalandılar'

Türkiye ‘Kaşıkçı' dedikçe Selman paraları akıtmış

Can Ataklı: Nerede savcılar, bu ajanlık değil mi?

AKP'li vekil: 'Trenin önüne atlayıp ölüyor bunlar'

Economist: AKP hükümeti yeni düşmanlar yaratmak zorunda

Çanakkale'deki çirkin protestoya Bülent Öz'den tepki

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz'ün 18 Mart Stadyumunda Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın konuşması esnasında gerçekleştirilen çirkin protestoya ilişkin açıklama yaptı.

İşte CHP'li Bülent Öz'ün o açıklaması:

"Bugün 18 Mart Stadyumunda düzenlenen törenlerde yaşanan, yakışıksız protesto, ıslıklamalar ve yuhalamalar, 1915’te Emperyalizme meydan okuyan Şehitlerimizin torunlarına yakışmamıştır. Çanakkale Ruhu’na yakışmamıştır. 

Şehitlerimizin Ruhuna diyorum, çünkü; 7 düvele karşı verilen Çanakkale Savaşında güzel Türkiye’min dört bir yanından gelen kahraman evlatlarımız, kahramanca çarpışmış ve bu topraklar için canlarını feda etmekten çekinmemişlerdir.

Bugün törenler esnasında Stadyumdaki konuklarımızın büyük bir çoğunluğu, üzerlerinde bir siyasi partimizin bayrakları olan otobüslerle kente getirilmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımızın da iştirak ettiği törenleri izlemişlerdir. Bunu şunun için ifade ediyorum; Barışın, Kardeşliğin, Birlikte yaşama iradesinin adı olan Çanakkale’de, Çanakkale’li hemşerilerimiz, kentlerinin belediye başkanı konuşurken, konuşmanın başından sonuna bu çirkin tavrı sergilemeyecek kadar erdemlidirler.

Belli çevrelerce organize edildiği anlaşılan bu nahoş davranış karşısında, Sayın Belediye Başkanının konuklarına karşı sergilediği saygı ve misafirperverlik ise takdire şayandır. Ne konuşmasında nede konuşma sonrasında bindirilmiş kıtaların bu çirkin tavrına paralel bir yaklaşım göstermemiş olması, ruhunda Çanakkale Ruhunu taşımasındandır. Bu çirkin organizasyon Çanakkale’ye ve hemşerilerimize mal edilemez. Zira Çanakkaleliler, Stadyuma alınmamıştır. Belirttiğim gibi başka illerden getirilen kitlelerin yapmış olduğu bu provokatif eylemin sorumlularını esefle kınıyorum."

İlgili Haberler

Politika

Sarah Jessica Parker'ın 'Seher'i neden okuduğu ortaya çıktı

Politika

'İstanbul'da anahtar HDP seçmeninde'

Politika

CHP, İyi Parti ile uzlaşma sonrası beş il için daha çok çalışacak

Politika

MHP, bir ilden daha çekildi

Politika

CHP'den Sırrı Süreyya Önder'e cezaevinde ziyaret

Politika

Halka 'tasarruf', Meclis'e 66 yeni araç

Politika

Meclis'te Ankara tren faciası kavgası: Sizin yüzünüzden oldu

Politika

'Bölgedeki tek yeşil ve deprem toplanma alanı' tarikata verildi

Politika

Deniz Baykal'dan CHP'ye 'cesaret' çağrısı

Politika

Erdoğan, Hamas lideri ile görüştü

Politika

Balkanlarda tansiyon yükseldi: Rusya çatışma ihtimalini işaret etti

Politika

Seçim ittifaklarında son durum