Çok Okunanlar

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

O Ses Türkiye'yi terk etti!

CHP'den Erdoğan ve Davutoğlu hakkında suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Örgütü, çözüm süreci içinde PKK'nın silah depolamasına göz yumdukları gerekçesiyle Cumhurbaşkanı ve Başbakan ve söz konusu dönemde görev alan isimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, milletvekilleriyle birlikte suç duyurusu öncesi açıklama yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Canpolat, "Çözüm süreci içerisinde amacı barışa hizmet eden bir süreçte, silahların depolanmasında, gömülmesinde valilere talimat vererek silahların depolanmasında suçu olanlar hakkında bugün suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve dönemin ilgilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Canpolat, Kürt meselesinin çözümü ve barışından yana olduklarını da sözlerine ekledi. CHP'liler açıklamanın ardından suç duyurusunda bulunmak üzere adliye binasına girdiler.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dilekçede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında, "Terör örgütüne yardım etmek" suçundan soruşturma başlatılması istendi. Dilekçede, Oslo görüşme süreci, İmralı tutanakları ve tanık anlatımları delil olarak gösterildi.

290 OPERASYON TALEBİNİN SADECE 8'İNE İZİN VERİLMİŞ

Dilekçede, "Bu tür diyalog aşamasında asıl olan ülke bütünlüğünü korumak ve toplumsal barışı temin etmek iken, AKP iktidarının 2009 yılından bugüne gelene kadar olan dönemde ülkemizin en önemli sorunu olan "Kürt Sorununun" çözümüne yönelme yerine, seçim dönemlerini kapsar biçimde örgütü eylemsizliğe yönelten bir strateji izlediği ve bunu sağlama adına ülkemiz çıkarına olmayan taahhütlerde bulunduğu anlaşılmaktadır. Terör örgütü aylardır, hatta yıllardır şiddet eylemlerine yeniden başlamak için gerekli her türlü donanımı elde ederken, salt iktidarda bir süre daha kalma pahasına örgütün silah ve mühimmat depolamasına bile bile tepki gösterilmemiştir. Bunun en somut göstergesi ise valilerce, güvenlik güçlerinin 290 operasyon talebinden sadece 8'i için olumlu karar verilmiş olmasıdır" denildi.

İlgili Haberler

Güncel

Bedelli askerlik celp ve sevk tarihleri açıklandı... İşte bilinmesi gerekenler

Güncel

İstanbul Havalimanı'nda otopark ücretleri belirlendi

Güncel

Denizli'de eğitim uçağı düştü

Güncel

Mahkeme, hapis cezası verdiği sanığa 5 dakika sonra 'pardon' deyip duruşmayı erteledi

Güncel

Ünlülerin astrologu Egemen Töreli kazada yaşamını yitirdi

Güncel

Mehmet Ali Erbil'in doktorundan açıklama

Güncel

Gazeteci ve İnsan Hakları savunucusu Berat Günçıkan'ı kaybettik

Güncel

Eski Sağlık Bakanlığı çalışanı 32 kişi hakkında gözaltı kararı

Güncel

Bedelli askerliğe ilişkin celp ve sevk tarihleri açıklandı

Güncel

İDO gemileri internette satışa çıktı

Güncel

Mehmet Ali Erbil'in doktorundan yeni açıklama geldi

Güncel

Gece ağlayan çocuk, ailesini ölümden kurtardı