Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

TBMM'yi karıştıran sağlık teklifinde 'geri adım attılar'

Bir konkordato ilanı da Türkiye'nin en büyük hayvan işletmesinden

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

CHP'li 3 vekilden Ahmet Hakan'a yanıt: Zamanın ruhuna uygun yazıyor

CHP'li vekiller, Berat Albayrak'ın Redhack tarafından paylaşılan maillerinde Hürriyet gazetesinin başına getirilmesi için plan yapılan Ahmet Hakan'a "'AKP ile tam uyumlu bir gazete yapmaya’’ çalışan Yalçındağ’ın izinden gittiğini gösteriyor. Hürriyet  Yazarı Hakan,  AKP iktidarına “Patron gitti ama beni unutmayın’’  diyor.  İktidara  mesaj yolluyor;  Yalçındağ’ın e-postalarını köşesinden devam ettiriyor." diye tepki gösterdiler.

İşte CHP'li vekillerin o açıklaması:

Hürriyet  Gazetesi  Yazarı Ahmet Hakan Coşkun,  28 Ekim 2015 tarihinde Kanaltürk ve Bugün TV’ye el konulması  üzerine  adı geçen kurumlara “Gözlemci' olarak gitmemizi eleştirmeye çalışmış.

Ahmet Hakan’ın '’zamanın ruhuna uygun’’ bu yazısına söyleyecek çok sözümüz var;  ancak bunu gereksiz görüyoruz.

Hürriyet Yazarı Hakan’ın bugünkü yazısı,  tam da Mehmet Ali Yalçındağ’ın maillerdeki performansına uygun…  Hakan, kendisini Hürriyet’in Genel  Yayın Yönetmeni , Hürriyet’i ise 'AKP ile tam uyumlu bir gazete yapmaya’’ çalışan Yalçındağ’ın izinden gittiğini gösteriyor. Hürriyet  Yazarı Hakan,  AKP iktidarına “Patron gitti ama beni unutmayın’’  diyor.  İktidara  mesaj yolluyor;  Yalçındağ’ın e-postalarını köşesinden devam ettiriyor.  

Zira; bu yazının başka türlü bir açıklaması olamaz…

Çok değil; daha bir yıl önce; 29 Ekim 2015 tarihinde Melek İpek’i köşesinde öven, “Keşke her gün konuşsa da onu dinlesek’’ diyen;  31 Ekim 2015’te Kanaltürk ve Bugün TV’ye el konulmasını “Basın özgürlüğü boğuluyor’’ diyerek eleştiren  bir kalemin, dün söylediklerini  birden bire unutmuş olması, başka türlü yorumlanamaz.

Zaman Gazetesi’ne el konulmasını  ve bu sırada kadınların yerlerde sürüklenmesini  7 Mart 2016’da haklı bir biçimde eleştiren  Hakan’ın  tüm bunları unutup bizden özeleştiri istemesi  gayri ciddidir; hadsizliktir…

Şu unutulmasın ki; Ahmet Hakan Coşkun yumruklu;  Hürriyet binası ise taşlı sopalı saldırıya uğradığında, yine ilk koşan ve konuyu TBMM’ye taşıyan bizlerdik.  (Eylül – Ekim 2015)

CHP milletvekillerini, basın özgürlüğünü ve çok sesliliği savunduğu için özeleştiriye davet eden Ahmet Hakan’a bu gerçeği hatırlatmak zorunda kalmamız da tarihin garip bir cilvesi olsa gerek…

Ahmet Hakan ne yazmıştı?

VE BARIŞ YARKADAŞ VE EREN ERDEM VE MAHMUT TANAL

HERKESTEN özeleştirisini vermesini isterken... CHP’nin bu üç milletvekilinden özeleştiri istemeyecek miyiz? * Barış Yarkadaş, Eren Erdem ve Mahmut Tanal... Eğer Fetullahçıların 15 Temmuz’da kanlı bir darbe girişiminde bulunacaklarını bilseydiniz... Yine koşar mıydınız yayın organlarının kapısına? Yine dayanışır mıydınız onlarla? Yine mazlum muamelesi yapar mıydınız onlara? * Pişman mısınız? Kendinizi aldatılmış hissediyor musunuz?  Yoksa “yine olsa yine yaparız' mı diyorsunuz?

İlgili Haberler

Medya

Fatih Altaylı, Adnan Oktar'a kızgın: Bana bir daha mektup yazma

Medya

Gazeteci Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı

Medya

Kürşat Bumin hayata veda etti

Medya

Karar Gazetesi: Baskılarla karşı karşıyayız

Medya

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Medya

Akit'i 10 Kasım'da mide ağrısı tutuyor... Yine aynısını yaptı!

Medya

Ahmet Hakan: Ben seni hayli geç keşfettim Atam

Medya

2019 YKS tarihleri açıklandı

Medya

Gazeteci Sedat Sur'a hapis cezası verildi

Medya

Habertürk'te 'kadına yönelik şiddet' programına kadın düşmanı konuklar

Medya

Fatih Tezcan'dan medyayı karıştıracak iddia... Cevap gecikmedi!

Medya

Evrensel, Binali Yıldırım ve oğluna 10 bin TL tazminat ödeyecek