darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Devrimci Demokratlar'dan çok sert açıklama: 'Evet' oyu veren CHP'liler istifa etmelidir

Bugün Meclis'te dokunulmazlık teklifinin onaylanmasının ardından CHP'de kazan iyice kaynamaya başladı. Dokunulmazlık sürecinin başından beri 'Hayır' denilmeli çağrısı yapan CHP'li Devrimci Demokratlar Grubu bugün akşam saatlerinde çok sert bir açıklama yayınlayarak, "CHP'de 'Evet' diyenler derhal istifa etmelidir" diye çağrı yaptı.

Aynı başlıklı açıklamada, Anayasa değişikliğinin dokunulmazlıkla ilgisi olmadığı vurgulanarak, 'Evet' oyu veren CHP'lilerin Erdoğan'ın 'başkanlık mücadelesi'ne  yardımcı olduğu ileri sürüldü. Açıklamada, bütün il ve ilçelerde toplantılar yaparak partinin gidişine müdahele edileceği ve yeni bir yüüyüşün başlatılacağı da ilan edildi. Partinin "devrimci kimliğe ihtiyacı var" denilen, "CHP'li Devrimci Demokratlar"ın açıklaması şu şekilde; 

CHP’DE “EVET' DİYENLER DERHAL İSTİFA ETMELİDİR!

“Evetçi' politikanın CHP’nin programıyla secim bildirgesiyle tüzüğüyle hiç bir ilişkisi yoktur! “Evet' diyerek partimizi itibarsızlaştıran bu anlayışı reddeden herkesi tavır almaya, açıklama yapmaya ve partimize sahip çıkmaya davet ediyoruz!

Mesele terör de dokunulmazlık da değildi. Mesele başkanlıktı! Mesele tek adamın dediğini onaylamaktı! Bugün mecliste dokunulmazlık oylamasına “evet' diyenler asıl olarak Saraya ve Erdoğan’a “evet' demiştir. Ve böylece 376 “evet' ile birlikte faşist başkanlığa doğru yürüyenler bir engeli daha geride bırakmıştır!

CHP’li olup bu kanun değişikliğine “evet' diyenler ise yalnızca Erdoğan’a ve Saray’a “evet' dememişler aynı zamanda sol, sosyal demokrat bir parti olan CHP’nin çizgisine de ihanet etmişlerdir. Partimizi AKP ve MHP ile aynı çizgide buluşturmuşlardır!

Süreci yönetemeyen CHP yönetimi Erdoğan’ın isteği doğrultusunda hareket ederek ruhunu saraya teslim etmiştir. Bu karar aynı zamanda parlamentonun da kendini “muhalefetsiz meclis' ilan etmesi anlamına gelmektedir. Şimdi Erdoğan’ın dediği olacak  “yargılama' süreci başlayacak ve HDP milletvekilleri başta olmak üzere “sırası gelen' CHP milletvekilleri de parlamentodan birer birer atılacaktır!
Bu karar ülkemizin parçalanması anlamına gelecek ve ülkemizde karanlık daha da büyüyecektir!

Bu karara “evet' diyenler partimizi ve parti üyelerini de itibarsızlaştırmışlardır!

Ülkemizin daha da karanlığa taşınmasına “evet' diyen biri, solcu da sosyal demokrat da olamaz! Bu karara “evet' diyenler koltuklarını işgale son verip partimiz CHP’den derhal istifa etmelidir! Ayrıca bilinmeli ki,  bu kişileri biliyoruz,  ya kendileri çıkıp açıklasınlar ya da biz bunları çıkıp açıklayacağız!

Kendine güvensiz,  ikircikli ve bir türlü kendisi olamayanlardan ne muhalefet ne de iktidar alternatifi olur! Sürekli başkasına bakarak konuşanlar ,  ömrü hayatları hep savunma psikoloji içinde gecenler partimizi maalesef AKP ve MHP çizgisi ile yan yana getirmişlerdir.

CHP DEĞİŞMEDEN TÜRKİYE DEĞİŞMEZ!

Bir kez daha gördük ki CHP değişmeden Türkiye değişmeyecek! Korkularının esiri olanlar AKP’ye diz çöktüremez ülkemizi aydınlığa taşıyamazlar!
CHP’yi kendi şirketleri gibi görenler çekip gitmeli, partimiz devrimci demokrat ruhuna uygun olarak yeniden yapılanmalıdır! Biz buna talibiz ve önümüzdeki günlerde bu tavrımızı partimizin bütün il ve ilçelerinde kitlesel toplantılarla cümle aleme duyuracağız. Laik ve demokratik bir Türkiye için büyük bir yürüyüş başlatacağız!
Bilinsin ki,  bu partinin yüzü sola dönük üyelerinden başka sahibi yoktur! Yüzü sola dönük üyeler olarak bugün daha kararlıyız, daha cesuruz!

Bilinsin,  asıl şimdi başlıyoruz!

CHP’de Devrimci DemokratlarÇok Okunanlar

Ahmet Hakan, Atatürk'e hakaret eden gericiye böyle sahip çıktı

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

Toplu tecavüzün şifresi: Tatlı yiyecek miyiz?

İlgili Haberler

Politika

CHP'de kurultay için toplanan son imza sayısı açıklandı

Politika

Bülent Tezcan: Bir diktatörlükle karşı karşıyayız

Politika

Hasan Güneş | AKP'nin eşitlik anlayışı

Politika

Bakan yardımcıları belli olmaya başladı

Politika

Topun ağzında hangi cemaat var?

Politika

FETÖ mağduru genç kız ismini değiştirdi!

Politika

'Kanal İstanbul' projesi için özel yasal düzenleme geliyor

Politika

Eski AKP'li bakan: Adnan Oktar'ı tanımıyorum

Politika

Bahçeli'den İyi Parti yorumu

Politika

Ali Türkşen'den 'istifa' değerlendirmesi: Parti içinde...

Politika

Safiye'nin 'İnciler'i: Erdoğan'ı Atatürk'le bir tutan yandaş medya...

Politika

HDP'nin 3 günlük Van kampı sona erdi: Yol haritası açıklanacak