darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Erdoğan İzmir'de Kılıçdaroğlu'nu yuhalattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes-2016 Birleşik Müşterek Atışlı Tatbikatı’nı izlemek için İzmir'e gitti. Erdoğan'ı, Adnan Menderes Havalimanı'nda, İçişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile öteki ilgililer karşıladı.

Başbakan Binali Yıldırım, başbakanlık sıfatının ardından ilk kez İzmir’e geldi. 

Efes-2016 Birleşik Müşterek Atışlı Tatbikatı’nı izlemek için ve İzmir’de bir dizi ziyaretlerde bulunmak için kente gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasının ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda AKP teşkilatı tarafından taşınan partililere hitap etti. Erdoğan'ın konuşması sırasında sık sık tekbir getirildi, sloganlar atıldı.

Konuşmasında Kılıçdaroğlu'nu yuhalatan Tayyip Erdoğan, 'kan dökmeden başkanlığı getiremezsiniz' diyen CHP liderini hedef aldı.

Erdoğan, "Şunu unutmayın bölücü terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır. Unutmayın, bunların uzantılarının da son çırpınışları olacaktır." dedi.

"Bizim geçmişimizde kan yok ama sizin geçmişinizde kan var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rahmetli Menderes ne dedi, 'Son söz milletin.' Biz ne dedik, son karar da milletin. Karar da milletin, karar da sizin. Siz böyle diyorsanız, böyledir. Fakat bunu anlamayanlar var, ne diyorlar, 'Bizim kanımızı dökersiniz.' diyorlar. Bir defa önce siyasi telakkiden aciz olan bu adamlara şunu söylemek lazım, bir defa bizim geçmişimizde kan yok ama sizin geçmişinizde kan var. Siz rahmetli Menderes'i ipe gönderenlerin ta kendilerisiniz. Onun yakınındaki iki arkadaşını ipe gönderenlerin ta kendilerisiniz. İnanıyorum ki bu İzmir, bu Ege, bu ifadelerin hesabını en kısa zamanda soracaktır." şeklinde konuştu.

"Ya silahları teslim edip betonu gömeceksin ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biz diyoruz ki; ey terör örgütü ya silahları teslim edip betonu gömeceksin üzerine, koordinatlarını vereceksin ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin. Bu operasyonlar ülkemize huzur gelmedikten sonra durmayacak."  

"BATI BİZİ KISKANIYOR"

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de açıyoruz. Yıl sonuna kadar, Avrasya Tüneli'nin de açılışını yapıyoruz. Fatih Sultan Mehmet karadan yürrüttü, biz de denizin altından yürütüyoruz. Kanal İstanbul ile Karadeniz'i Marmara'ya bağlıyoruz. Sayın Başbakan'dan burada bir şey daha istiyorum. Çanakkale Köprüsü'nü de yapacağız. 

Bu millet yapar mı? Neden batı Türkiye'yi bu kadar kıskanıyor. Bölücü terör örgütünü neden bizim ülkemize musallat ediyorlar. Silahlarını veriyorlar. Biz diyoruz ki; ey terör örgütü ya silahları teslim edip betonu gömeceksin üzerine, koordinatlarını vereceksin ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin. Bu operasyonlar ülkemize huzur gelmedikten sonra durmayacak.  

Pensilvanya'da onlara oturma izni verenler, onları koruma altına alanlar üst akıldır. Bu milleti parçalayanlara fırsat vermeyeceğiz. Bunun hesabını verecekler."

"ŞÜPHENİZ Mİ VAR"

Tayyip Erdoğan, İzmirlilerin "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganına ise "Şüpheniz mi var? Biz rükuda eğiliriz, başka yerde eğilmeyiz" diye yanıt verdi.

"SESİNE KURBAN"

Erdoğan'ın konuşması sırasında AKP'nin alana taşıdığı vatandaşlardan biri sık sık 'Sesine kurban. Adamsın adam' diye bağırdı.

İlgili Haberler

Politika

Prof. Sait Yılmaz | İsrail'in şifreleri...

Politika

Adıyaman'da çatışma: 4 asker şehit oldu

Politika

MHP'den yerel seçim için ittifak kararı

Politika

İran 16 yaşından küçük kızların evliliğini yasaklamaya hazırlanıyor

Politika

AKP'li belediye Starbucks, McDonald's gibi firmalara ruhsat vermeyecek

Politika

İyi Parti'de bir istifa daha

Politika

Erdoğan'dan yeni atamalar

Politika

Selvi: Kulaklarımızdan dolar fışkıran günler...

Politika

Bakan Akar ile YÖK Başkanı arasında bedelli görüşmesi

Politika

Erdoğan böyle dert yanmış: Talihsizlik CHP'nin ABD karşıtı olması

Politika

Eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs'ten Temelli'ye 'öz eleştiri' yanıtı

Politika

Erdoğan'dan Katar açıklaması