darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Erdoğan'ın El Bab'da işi bitmiş: Sırada Münbiç var, sonra da işte Rakka var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "SGK Şehit Erol Olçok Kampüsü"nde konuşma yaptı. Erdoğan, konuşmasında idama yönelik açıklamada bulunarak "milletin talepleri bizim için öncelikli. Millet idam istiyorsa, parlamento bunu gündemine almalıdır. Eğer benim önüme gelirse ben hemen imzalarım" dedi.

'O FETOŞLAR...

15 Temmuz darbe girişime dair konuşan cumhurbaşkanı "darbelerin artık kolayca yapılamayacağını, milletin iradesine karşı gelinemeyeceğini 15 Temmuz vakası bize göstermiştir" dedi.

Erdoğan, yeni darbe girişimi iddialarına dair konuşarak "iki de bir tarih açıklıyorlar. Darbe olacak diyorlar. Darbe yapsanız ne olacak. Gideceğimiz yer iki karış toprak" şeklinde konuştu.

Erdoğan, "3-5 kurşun sıkınca milletin kaçacağını sanan o Fetoşlar o gece bunun öyle olmadığını anladı" dedi.

'ÖSO TERÖR ÖRGÜTÜ DİYORLAR'

Suriye'de sürdürülen operasyonlara dair de konuşan cumhurbaşkanı, "Türkiye'nin El Bab'da ne işi olduğunu soranlar hala meselenin ne olduğunu anlayamamıştır. Kilis'te Gaziantep'te vatandaşlarımız şehit düşerken 'Devlet nerede?' diye soruyorlardı" dedi.

'ÖSO BİR DİRENİŞ HAREKETİ'

ÖSO'ya sahip çıkan Erdoğan "birileri utanmadan 'Özgür Suriye Ordusu' terör örgütüdür diyor. Alakası yoktur. ÖSO tam bir direniş hareketidir" diyerek, Suriye'de "terörden arındırılmış güvenli bölge" oluşturulacağını öne sürdü.

'YENİ ABD YÖNETİMİYLE SURİYE'Yİ GÖRÜŞECEĞİZ'

Yeni ABD yönetimiyle Suriye meselesinin görüşüleceğini açıklayan Erdoğan, "Biz, terörden arındırılmış bir güvenli bölge ilan edeceğiz Kuzey Suriye'de. Gençler, Kuzey Suriye'de yeniden bir devlet kurulmasına müsaade etmeyeceğiz bu böyle biline. 20 Ocak'tan sonra Amerika'da yeni yönetim iş başı yapıyor. Onlarla da konuşacağız. Bölgenin değerlendirmesini yapacağız. Halep'ten 45 bin kardeşimizi kurtardık. Onları İdlib'e aldık. Gerekirse kendi topraklarımıza da çekebiliriz. İlk etapta bu adımı attık" diye konuştu.

'EL BAB DÖRT BİR YANDAN KUŞATILDI'

El Bab'ın "dört bir yandna kuşatıldığını" savunan Erdoğan, bu konudaki iddiasını yeniden dile getirdi. Ancak, El Bab'ın henüz kuşatılmadığı biliniyor.

Erdoğan, El Bab için "orada işimiz bitti bitiyor. Sonra oranın kendi sahipleri gelip yerleşecek. Zulüm neredeyse biz oradayız" şeklinde açıklamada bulundu.

'SIRADA RAKKA VAR'

Rusya lideri Vladimir Putin ile olan görüşmesine değinen Erdoğan, "Dün akşam sayın Putin ile bir görüşmem oldu. Bizlere teşekkürü oldu. 'İnsanların kurtuluşunda el ele vermeseydik bu süreci bitiremezdik' dedi. İşin bu bölümü bitti" diye konuştu.

Erdoğan, "Sırada Münbiç var. Münbiç'ten sonra işte Amerika'da eğer burada da yeni dönemde ele ele verebilirsek, Rakka var. 'Dünyadan bize ne' diyenlere sesleniyorum. Biz bu dünyada yaşıyoruz. Türkiye küresel bir güçtür bunu bileceksin. Bize bu soruyu soranlara diyorum ki, sizin bu parlamentoda ne işiniz var. Bir dünyaya bakışı yoksa orada durmasına gerek yok. Geldiğin yere dön. Olması gereken bu. Devletimizin ve milletimizin bekasını düşünüyor onun adımını atıyoruz. Bir haftadır neredeyse Genelkurmay Başkanımız bölgede. Ne yapıyor? Bütün harekatı yürütüyor. Ankara da mı otursun? Senin parlamentoda oturduğun gibi. İşimiz var işimiz" ifadelerini kullandı.
 

 

 

İlgili Haberler

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

Politika

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

Politika

İyi Parti'de Başkanlık Divanı belli oldu

Politika

Rusya'dan Suriye için üçlü zirve açıklaması

Politika

İyi Parti'den AKP kongresi kararı

Politika

Prof. Sait Yılmaz | İsrail'in şifreleri...