darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Feyzioğlu, Cerattepe için referandum istedi

Cerattepe madeninin ihale bedelinin Arda Turan’ın transfer bedelinden az olduğuna dikkat çekerek; “ Bir futbolcunun transfer bedeline Artvin’in kaderini teslim etmişler.' diye konuştu. 

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu dün akşam saatlerinde beraberinde 32 İlin baro başkanı ile birlikte Artvin'de maden karşıtı mücadeleyi yürüten Yeşil Artvin Derneğini ziyaret etti. Feyzioğlu ve beraberindekiler daha sonra Otopark Meydanında binlerce Artvinlinin katıldığı mitingde bir konuşma yaptı. 

Feyzioğlu, Cerrattepe'deki madenin ÇED izinin iptal edilmesine gerekçe olan bilimsel raporda; “ya maden, ya Artvin' denildiğini mahkemenin de buna atıf yaptığını belirtti. Feyzioğlu; “Artvin'de hangi partiye oy vermiş olursa olsun Artvin halkı maden işlemeye başlarsa göç etmek zorunda kalacağını biliyor. Bu madeni çıkaracak olursanız Artvin halkının bu şehirde yaşaması, hayatını kazanması mümkün değil. Su kirlenecek, hava kirlenecek, hafriyat çiçeklerin üzerini örtecek, ağaçlar böceklenecek, içinden çürüyecek. Gelin halkın önüne sandık koyun. Ben sandıktan ne çıkacağını biliyorum.' Diye konuştu. 

Madenin çıkarılmasının Türkiye'ye bir şey kazandırmayacağını vurgulayan Feyzioğlu Arda Turan'ın transfer ücreti ile madenin ihale bedelini karşılaştırdı: “ Bu madenin ihale bedeli 97 milyon 638 bin lira. Sevgili Arda Turan'ın transfer bedeli ise 131 milyon. Bir futbolcunun transfer bedeline Artvin'in kaderini teslim etmişler. Hiçbir maddi değer Artvin halkından önemli değil. Devlete getirisi yüzde 98'i madene çıkarana yüzde 2'si devlete verilecek vergi muafiyetleriyle yüzde 1'e inecek'. 

ARTVİN'DE HÜRRİYETİ TAHDİT SUÇU İŞLENİYOR 
İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal da Türkiye'nin içinde bulunduğu dönemi fırsat bilen kamuoyunca nitelikleri iyi bilinen birinin Cerrattepe'de oldu, bitti için hareke geçtiği değerlendirmesinde bulundu. Anayasa vatandaşa ve devlete çevreyi koruma ve geliştirme görevi verildiğini hatırlatan Kocasakal; “Devlet hem görevini yapmıyor, hem de bunu yapan halka terörist diyor. Asıl terör gelecek kuşakların hakkını korumak isteyenlere saldırmaktır. “ diye konuştu. 
Artvin Valisi, Emniyet Müdürü ve Jandarma Alay komutanına seslenen Kocasakal; “İlerde çocuklarınızın gözüne rahat rahat bakabilecek misiniz? Biz o dönemde doğayı korumak isteyen halkı coplattık, gaz sıktırdık, dövdük diye övünebilecek siniz? Herkes tarihe nasıl geçeceğine karar verecek.' Dedi. 

Ümit Kocasakal, Artvin'de Cerrattepe'ye çıkışların engellenmesiyle ceza hukuku alanına giren ''hürriyeti tahdit suçu' işlendiğini belirtti. Kendisi ve İstanbul Barosu adına suç duyurunda bulanacağını söyleyen Kocasakal, “Cerrattepe'yi göresim var. Kim nasıl engelliyormuş göreceğim' dedi. 
 

İlgili Haberler

Güncel

Askeri bölgede yangın paniği

Güncel

Şenyaşar ailesinden AKP'li Yıldız'ın MKYK'ya seçilmesine tepki

Güncel

Antalya'da iş cinayeti: Akıma kapılan işçi öldü

Güncel

AVM güvenliği direnişteki market işçilerine saldırdı, bir işçi yaralandı

Güncel

Bedelli askerlik için başvuru sayısı açıklandı

Güncel

FT'den Brunson ve Halkbank krizine ilişkin çarpıcı iddia: Anlaşmayı Erdoğan'ın daha fazla imtiyaz talebi bozdu

Güncel

'Yanaktan makas alma' sanığına hapis yolu

Güncel

İBB'ye göre İstanbul böyle 'huzur kenti' olmuş: Grev olmuyor artık

Güncel

Belediye 'Amerikan firmalarına ruhsat yok' dedi, Burger King'den 'Biz Amerikalı değiliz' açıklaması geldi

Güncel

AKP Kongresine katılan Bülent Arınç sitem etti: Bir karede bile yer almadık

Güncel

Nehirde kaybolan Batuhan'ın cansız bedeni bulundu

Güncel

AKP Kongresine ABD'den katılım!