darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

'Gerçek FETÖ'cü sizsiniz'

Türkiye’de tam bir yönetim boşluğu olduğunu söyleyen Çam, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanılan kaos ortamının derinleşerek sürdüğünü ancak bu tehlikeli gidişatın daha fazla sürdürülemeyeceğini ifade etti. Darbe krizinin sağlıklı bir şekilde çözümlenemediğini belirten Çam, “AKP yönetimi eksik, yanlış ya da kötü yönetim denemeyecek bir hale geldi. Bu gidişle kısa zaman sonra yönetim diye bir şey kalmayacak. 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden haftalar aylar geçti. İktidarın darbe hakkında sağlıklı bir çözümlemesi yoktur. Bakanlardan biri (Süleyman Soylu) -Darbenin arkasında ABD var- derken hükümet sözcüsü (Numan Kurtulmuş) -ABD’nin darbe ile bağlantısı olduğunu düşünmüyoruz- diyor. Darbenin dış bağlantıları hakkında iktidar bir netliğe sahip değil! İçeride de durum aynı. Sözümona FETÖ ile mücadele ediliyor… Operasyonlar cadı avına dönüşmüştür. 'At izi it izine karıştı’ sözü kendi itiraflarıdır. Buna rağmen yeni darbe iddiaları gündemde ve ciddi ciddi tartışılmaktadır. Hükümet adına konuşan bakan ise bu iddiayı kesin bir dille yalanlayamıyor!' diye konuştu.

'BYLOCK KULLANAN 80 VEKİL VE BAKAN KİM?’

Darbenin en önemli ayağının ise siyaset olduğunu ifade eden CHP’li Çam, iktidarı eleştirdi. “Siyasetteki darbecilerin tek bir tanesi bile deşifre edilmedi, tutuklanmadı' diyen Çam, şunları dile getirdi: “Aman AKP zarar görmesin, zayıf düşmesin kaygı ve korkusuyla FETÖ ile mücadele edilemez. Darbecilerin kendi aralarında gizli haberleşmede kullandıkları kriptolu sistemi kullanan AKP’li 80 milletvekili ve bakanlardan söz ediliyor… Bylock adındaki sistemi kullanan bu milletvekilleri ve bakanlar kimlerdir? Darbecilerle bağlantıları nedir? Aktif-Sen sendikasına üye olduğu için, Bank Asya’ya mecburiyetten para yatırdığı için görevden alınan, meslekten ihraç edilen kamu görevlileri varken Bylock sistemiyle görüşen 80 vekil ve bakana ne yaptınız? Bu 80 vekil ve bakan derhal deşifre edilmeli, haklarında yasal işlem başlatılmalıdır. İktidardan olurum, prestij kaybederim kaygısı, korkusu duymadan samimiyet ve cesaretle bu konuya el atmalıdır.'

'GERÇEK FET֒CÜ SİZSİNİZ’

AKP’nin son zamanlarda sıkça dile getirdiği 'Yenikapı ruhu’ söylemini de eleştiren Çam, “Yenikapı ruhu dediğiniz 'önce AKP, sonra Türkiye!’ saçmalığı ise vatanını seven, cumhuriyetin değerlerine bağlı, her türlü sorunun çözümünün demokraside olduğuna inanan bizler bu saçmalığın içerisinde yer almayız, destekçisi de olmayız. Bir olacağımız yegane zemin önce Türkiye, önce demokrasidir… Bunun için tekrar belirtiyorum; korkmadan, çekinmeden içinizdeki FET֒cüleri ortaya dökün… Biliyorum ki dökmeyeceksiniz, dökemeyeceksiniz. Çünkü gerçek FET֒cü sizsiniz. Aynı menzile farklı istikametlerde giden aynı yumurta ikizlerisiniz' ifadelerini kullandı.? 

unnamed-(4)-020.jpg

İlgili Haberler

Politika

Şüphelilerin yakalanmasının ardından: ABD'den Türkiye'ye teşekkür

Politika

USA Today'e yazan Çavuşoğlu: Güney kanadının muhafızlığını yapıyoruz

Politika

Araç kiralama devinden iflas erteleme talebi

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan bayram mesajı

Politika

'Bayrama da tecritte giriyorlar'

Politika

Komünist Başkan: Artık yazmaya, söylemeye utanır oldum

Politika

Özgür Özel: İsminde milliyetçilik olan parti 7 liradan dolar bozdurdu

Politika

Devlet Bahçeli'den ABD açıklaması

Politika

AKP'nin kadrolaşma sistemi: Vekil olamadıysan bürokrat ol

Politika

Tutuklu Osman Kavala'dan mektup: Dikkatimi çeken bir ifade var…

Politika

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Politika

Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıya ilişkin açıklama