darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

SDF-Şam görüşmelerine ilişkin Kürt yetkiliden ilginç açıklama!

Halep operasyonu sürüyor!

Fars haber ajansı'ndan YDH'ın aktardığına göre, şiddetli çatışmaların yaşandığı Halep’in batısında Suriye ordusu ve müttefiklerinin Kastillo yolunu kesmeyi ve Handarat kampını kontrol altına almayı hedeflediğini bildirdi.

Habere göre Kefer Hamra ve Leyarmun’daki terörist gruplar, Kastillo yoluyla Handarat’taki müttefiklerine yardım ulaştırabiliyorlar. Suriye ordusu ve müttefiklerinin Mellah Çiftliklerini kontrol altına alması halinde teröristlerin Handarat kampıyla irtibatı kesilmiş olacak.

Habere göre Suriye ordusu ve müttefiklerinin Handarat kampını kontrol altına alması halinde de teröristler grupların Halep’in batısı ile kent merkezi arasındaki bağlantı kesilmiş olacak.

Bu hedeflerin gerçekleşmesiyle 4 yıl sonra askeri sahada ciddi bir değişim yaşanacağının belirtildiği haberde Suriye ordusu ve müttefiklerinin yoğun çatışmaların yaşandığı Mellah Çiftliklerinde ilerlemeyi sürdürdüğü bildirildi.

Halep operasyon komutanlığının teröristlerin Leyarmun, Camiatu’z Zehra, Hureytan ve Kefer Hamra’daki hareketlerini felç etmek ve teröristlerin Mellah Çiftlikleri ile Beni Zeyd’e ulaşan yardım hatlarını kesmek için çalıştığını belirten habere göre Leyarmun ve Camiatu’z-Zehra gibi kentin kuzeyindeki bölgelerinin temizlenmesi halinde Kürtlerin çoğunlukta olduğu Şeyh Maksud’a yönelik saldırılar da büyük ölçüde azalmış olacak.

Terörist grupların son dört yıldır bu bölgelerden yaptığı havan ve roket saldırıları sebebiyle binlerce kişi ölmüş ya da yaşadığı bölgeleri terk etmek zorunda kalmıştı.

Suriye ordusu ve müttefiklerinin geçtiğimiz şubat ayında Nubbul ve Zehra’yı terörist grupların kuşatmasından kurtarmasıyla teröristlerin Türkiye sınırı ile Halep’in kuzeyi, batısı ve güneybatısı ile irtibatları kesilmişti. Terörist gruplar bu bölgelere şu an sadece İdlib üzerinden silah ve lojistik gönderebiliyor.

Kaynak: YDH

İlgili Haberler

Dünya

Erdoğan'ın Almanya ziyaretinden beklenenler

Dünya

Putin'den ilginç düğün hediyesi

Dünya

Çiçek toplamaya giden yaşlı kadına şok tabancalı gözaltı!

Dünya

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Dünya

Aç kalan bebeği emzirdi

Dünya

'Filistin ile ABD ilişkilerinde gerginlik devam ediyor'

Dünya

ABD Suriye'ye ayırdığı 230 milyon dolarlık fonu durdurdu

Dünya

ABD'den Suudi Arabistan hamlesi: SDG bölgesine yüklü bağış

Dünya

'Yeterince eşcinsel davranış sergilemeyen' eşcinsel gencin iltica talebi reddedildi

Dünya

AB, yaz saati uygulaması için anket açtı

Dünya

Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı ile görüştü

Dünya

Trump'tan şirket bilançoları ile ilgili açıklama