Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'darbe'

'Hayır' paneli için afiş asan CHP'li gencin aracı kurşunlandı

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "HAYIR paneli için afiş asan arkadaşımızın aracı kurşunlandı. Bu provokatif saldırıya karşı hükümeti göreve çağırıyoruz" dedi. 

CHP'li Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada hem olayı anlattı; hem de sağduyu çağrısı yaptı.
Yarkadaş'ın mesajı şöyle:
"Dün gece saat 23.30 sıralarında HAYIR kampanyası için afiş asan CHP Maltepe Gençlik Kolları Üyesi M.D adlı arkadaşımız silahlı saldırıya uğradı. Ailesi, M.D'nin hedef haline gelmemesi için isminin sadece başharflerini yazdığımız arkadaşımız şu an hastanede tedavi görüyor.
 
İstanbul Maltepe'de gerçekleşen bu alçak saldırı, dikta rejimine karşı çıkanlara açık bir gözdağı mesajıdır. Saldırı, geniş kitleleri yıldırmayı, korkutmayı ve hareketsiz bırakmayı hedeflemektedir. Bu Saldırıyı düzenleyenler ve arkasındaki güçler şunu bilsinler; mesajınızı aldık! Mesajınızın karşılığını ise alanlarda, sokaklarda, meydanlarda, fabrikalarda daha çok HAYIR diyerek vereceğiz.

Provokatif saldırıyı sağduyumuz barışçıl yöntemlerimiz ve ne yapılmak istendiğinin farkında olarak boşa çıkaracağız. Referandumu terörize ederek kamplaşma yaratmak ve ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin planlarını boşa çıkaracağız. 

Bu bağlamda iktidara da çağrımız var: Sayın Numan Kurtulmuş; çok değil daha dün "Herkesin istediği kampanyayı düzenleyebilmesinin güvencesi biziz" dediniz. Aynı gün, İstanbul'da HAYIR paneli için afiş asan bir gencimiz, evine kadar takip edildi ve bindiği araca ateş edildi. Üstelik saldırganlar bununla yetinmedi. Sokakta kimlik kontrolü yaparak adeta terör estirdi. 

Gençlerimize üzerlerinde taşıdığı "POLİS GAZETESİ" tanıtım kartını gösteren kişiler, MD adlı arkadaşımızın oturduğu sitenin kapısına kadar dayandı. Sayın Kurtulmuş; bu kişiler kimdir? Bu cesareti kimden almaktadırlar? Maltepe'de adeta Sürek avına çıkan bu kişiler; kim ve ne adına görev yapıyor? Dünkü sözlerinizin hemen ardından gerçekleşen bu saldırıya karşı hükümet olarak harekete geçecek misiniz? Yoksa; HAYIR'cılara yönelik bu sindirme operasyonuna sessiz mi kalacaksınız? Ya siz Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu? İstanbul'daki bu alçak saldırı karşısında ne yapacaksınız? Ne yapacağınızı duymak; ne yaptığınızı görmek istiyoruz. Bu saldırının faillerini yakalamak ve bu tür saldırıların önünü kesmek siyasi namus meselesidir. 

Referandum sürecini terörize etmek ve HAYIR diyenleri sindirmek için düzenlenen saldırının faillerini yakalamamanın anlamı çok açıktır. Sayın Soylu ve Sayın Kurtulmuş'un İstanbul'daki bu eşkıyalığa karşı ne yapacağının takipçisi olacağız. Halkımızı da bu bağlamda bir kez daha sağduyuya davet ediyor ve provokasyonları boşa çıkarmaya davet ediyoruz. Ve diyoruz ki; ne yaparlarsa yapsınlar: Biz kazanacağız!"

 

"REFERANDUMU TERÖRİZE ETMEK İSTİYORLAR"

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Başkanlık sistemini getiren anayasa değişikliğinin referanduma götürülme kararının ardından “Hayır' kampanyası yürüten CHP’li gençlere Maltepe Zümrütevler’de silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda Muharrem D. isimli bir genç vücuduna isabet eden iki kurşunla yaralandı. 

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edilen Muharrem D.’nin durumunun iyi olduğu belirtildi. Saldırıya tepki gösteren CHP’li vekiller,“ Bu saldırıyı gerçekleştirenleri bulmak iktidarın namus borcudur. Dün beyaz toroslar kullananlar bugün ranger marka araçlarla geliyor' dedi. 

Maltepe Zümrütevler Mahallesi’nde önceki gün akşam CHP’li gençlerinde aralarında bulunduğu bir grup, “Hayır diyenler Zümrütevlerde buluşuyor' isimli afiş astığı sırada bir grubun sözlü saldırısına uğradı. Asılan afişleri yırtan kimliği belirsiz kişiler, gençlere  afiş çalışması yapanlara kimlik kontrolü yapmak istedi. “Polis gazetesi' yazılı kimlik kartı taşıyan kişiler, gençlere kimlik kontrolü yapmak istedi. Gençlerin tepkisi üzerine olay yerinden uzaklaşan gruptan bazı kişiler, CHP’li gençleri evine kadar takip ederek site güvenlik görevlilerine burada oturup oturmadıklarını sordu.

Site güvenlik görevlisinin yanıt vermemesi üzerine şüpheliler ayrıldı. Daha sonra bir arkadaşını evine bırakan ve kendi evine dönmek üzere olan Muharrem D.’nin aracına ateş açıldı. Saldırıda Muharrem D., vücuduna isabet eden iki kurşunla yaralandı. Muharrem D., Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılara ameliyata alındı. Muharrem D.’nin durumunun iyi olduğu belirtildi. Saldırının ardından CHP’liler hastaneye akın ederek saldırıya tepki gösterdi.

SOKAKLARDA SÜREK AVI

Muharrem D.’yi hastanede ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “ Maltepe Zümrütevler’de afiş çalışması yapan arkadaşlarımızın eşgalini tarif ederek adeta sürek avı başlatıldı. Numan Kurtulmuş’un 'İsteyen istediği kampanyayı yapacak’ sözlerinin ardından 24 saat geçmeden bir arkadaşımız aracında silahlı saydırıya uğradı. Bu şahıslar İstanbul’un göbeğinde CHP’li gençleri çeviriyor ve kimlik soruyor. Biz bu saldırıyı yapanların ortaya çıkarılmasını ve arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Bunları bulmak ve tetiği çektirenlerin hesap vermesi iktidarın siyasi namusudur' dedi.

Yarkadaş, hayır oylarının arttığının ortaya çıkması ile bu tür provakasyon olaylarının artabileceği uyarısını yaparak,“ Bu saldırı toplumu kamplaştırmaya ve ötekileştirmeye hizmet etmekte. Hiç kimse Türkiye’yi kaosa sürekleyecek girişimlere izin vermemelidir. Referandumu terörize ederek kamplaşma yaratmak ve ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin planlarını boşa çıkaracağız'diye konuştu.  
 

CHP'Lİ SARIBAL'DAN DA KURTULMUŞ'A ÇAĞRI GELDİ

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal konuya ilişkin Numan Kurtulmuş’a çağrıda bulundu. “Korkmuyoruz' diyen CHP’li Sarıbal, “Hayır’ı örgütlemeye devam edeceğiz' dedi.

 

İlgili Haberler

Güncel

Yasin Börü davasında önemli gelişme

Güncel

Emniyet Genel Müdürü: TOMA sayısını yüzde 77 artırdık

Güncel

KPSS davasında 8 sanığa hapis cezası

Güncel

İstanbul Havalimanı'nın film çekim tarifesi belli oldu

Güncel

AKP iktidarı dönemimde kadın cinayetlerinde yüzde 392 artış yaşandı!

Güncel

Maden ocağında göçük: Bir işçi yaşamını yitirdi

Güncel

Turgut Kazan: Türkiye, AİHM'in kararına uymazsa hukuk devleti olmaktan çıkar!

Güncel

En mutsuz çocuklar Türkiye'de

Güncel

Bugün Dünya Çocuk Hakları Günü: 18 ayda 22 bin çocuk hamile kaldı

Güncel

Playstation oyun fiyatları yüksek dediler: Bakanlık soruşturma başlattı

Güncel

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Güncel

Milli Savunma Bakanı Akar'dan tanıdık gerekçe: 'Onlar gazeteci değil'