darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

HKP: Kuklaya değil kuklayı oynatana bakmak lazım

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) yaptığı yazılı açıklama ile Ortaköy'deki katliama tepki gösterdi ve katliamla “boşuna umutlanmayın, 2017 yılında da Suriyeleşme artarak devam edecek' mesajının verildiğini vurguladı.

HKP'den yapılan açıklama şöyle:

AB-D Emperyalistleri Ortaköy saldırısıyla; “boşuna umutlanmayın, 2017 yılında da Suriyeleşme artarak devam edecek' mesajını veriyorlar

Her defasında, her katliamda, halklarımızın yaşadığı her acı olay sonrasında haykırdık, bombayı patlatanın, silahı ateşleyenin kim olduğu önemli değildir, diye. Kuklaya değil kuklayı oynatana bakmak lazım dedik, sürekli olarak. Yapılan eylem kimin çıkarına hizmet ediyor, ona bakın, dedik. Ortadoğu coğrafyasında kimin hedefleri gerçekleşiyorsa, kimin planı yaşama geçiyorsa, bu katliamların arkasında da onlar vardır, dedik.

Evet, AB-D Emperyalistleri yerli işbirlikçileri aracılığıyla, halkları kıyıma uğratmaya, kanlı gözyaşları döktürmeye devam ediyorlar. Hedefleri BOP. Ve bu plan yaşama geçinceye kadar da durmayacaklar. Sıraya koydular. Bir PKK güdümündeki TAK’a, bir kendi yarattıkları Frankeştayn IŞİD’e katlettiriyorlar, insanlarımızı. Şartlar, zemin hangi kuklayı oynatmaya elverişli ise onu oynatıyorlar.

Son katliam, Ortaköy Katliamı IŞİD’e uyardı. Yılbaşı kutlamaları yapılıyor, yer gece kulübü. IŞİD gibi sapkın din meczuplarına, his yoksunlarına, vicdan, merhamet, acıma gibi duygu yoksunlarına yaptırılırsa bir anlam ifade ederdi bu katliam. O meczupların anlayışına göre haramdır yeni yıl kutlamaları. Hele hele gece kulüplerinde içkiler, kadınlı erkekli eğlenceler zinhar haramdır, dinden çıkmadır, sapkınlıktır. Dolayısıyla IŞİD’e göre, katli vaciptir o yerlerde bulunanların. Muaviye-Yezid-CIA İslam’ı onlara bu katliamları emreder, onlar bu katliamlar için yaratılmışlardır. Kendilerine yüklenen, beyinlerine kodlanan bu insanlık dışı saldırılardır. Kısacası IŞİD, efendileri AB-D Emperyalistlerinin emirlerini ifa ediyorlar. Eksik yaparlarsa bir sonraki katliamlarında telafi etmeleri için uyarılar yapılıyor. Minder dışına çıkarlarsa mindere gelmeleri için kulakları çekiliyor.

IŞİD Meczuplarına AB-D Emperyalistlerinin isteği doğrultusunda, yıllardır yardım yataklık yapan, lojistik destek veren, her türlü ihtiyaçlarını gidermeleri için ikametgâh sağlayan, sağlık hizmetleri sunan AKP’giller de bu katliamın faillerindendir. “DEAŞ' diyorlar bu kan içici, insanlık dışı örgüte. Halkımız anlamasın diye “Irak Şam İslam Devleti' diyemiyorlar. Kendilerinin de bu sapkın din meczuplarının yetişmesinde, palazlanmasında payları olduğunu saklamak istiyorlar. Sahte gözyaşları, çok iyi becerdikleri samimiyetsizce takındıkları üzgün pozları, “köklerini kurutacağız', “yeni bir İstiklal Harbi veriyoruz', hatta “Yeni Sevr' söylemleri kimseyi yanıltmasın. AKP’giller de AB-D Emperyalistlerinin BOP’unun bir parçasıdır. Onlar da görev ifa ediyorlar. Onlarda tıpkı ruhiyat olarak çok benzeştikleri IŞİD gibi AB-D Emperyalistlerinin projesinin bir ürünüdür.

Bunlardan kurtulamadığımız, bunları Tarihin karanlıklarına gönderemediğimiz, Halkın İktidarını kurup bu yerli satılmışları bağımsız, gücünü Halkın Hukukundan alan mahkemelerde yargılayamadığımız sürece, Emperyalist terör Halklarımızın yakasını bırakmayacak. Tâ ki BOP planı doğrultusunda bu topraklar parçalanıncaya kadar.

Bu gidişata dur diyebilmenin, bu gidişatın aktörlerini bertaraf edebilmenin yolu Halkın İktidarını kurmaktan, Halkın İktidarını kurmanın yolu da Halkın Kurtuluş Partisi saflarında örgütlenmekten geçmektedir. Bunu başaracağız. Halkımızı örgütleyip yeniden ayağa kaldıracağız. Bir daha bu karanlık günlere dönmemecesine.

Bu duygularımızla Ortaköy Katliamı’nda yaşamını yitiren insanlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralı insanlarımıza da acil şifa dileklerimizi iletiyoruz. 

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi

Politika

4 kişinin öldüğü olaya adı karışan vekil AKP'nin yeni MKYK'sında

Politika

Bedelli askerlikte ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı