Çok Okunanlar

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

'Hükümet istifa etmek için neyi bekliyor?'

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ile Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç CHP Bolu İl örgütünü ziyaret ettiler. Toplantının basına açık bölümünde konuşan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu “Devletin istihbarat birimleri ne iş yapıyor? Şu anda içimizde 4-5 canlı bombanın dolaştığı ifade ediliyor. Böyle bir canlı bomba eylemi sonrasında dünyanın her tarafında o ülke yöneticileri istifa ederler. Biz de ne MİT başkanı ne de İçişleri bakanının aklına istifa etmek gelmiyor' dedi.

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ile Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç CHP Bolu İl örgütünü ziyaret ederek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundular. Basın toplantısının açılışını CHP Bolu İl başkanı Kazım Karsu yaptı. Karsu,  CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ile Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç’un ziyaretleri hakkında partililere bilgi verdi.

Toplantıda ilk olarak konuşan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu Türkiye’nin zor günlerden geçmekte olduğuna dikkat çekerek; “Komşularla sıfır sorun diyerek 2002 yılında iktidara gelen AKPhükümeti 'Stratejik Derinlik’ adı altında başlattığı dış politikasını 'Stratejik Rezilliğe’ dönüştürdü. Şimdi şu anda yaşadığımız sürece 'Değerli Yalnızlık’ diyorlar ama ben buna sadece 'Yalnızlık’ diyorum. Yurt dışına gittiğimiz zaman bunu daha iyi görüyoruz. Ülkemizin içine düştüğü durumu gördükçe içimiz yanıyor. 2002’den bu yana Türkiye’yi yöneten AKP hükümetleri Türkiye’nin geleneksel dış politikasını terk ederek hayalci ve maceraperest bir dış politika uygulayarak hem ülkemizin dünyadaki imajına gölge düşürdüler hem de Suriye’nin Kuzeyinde adeta talibanvari bir bölgenin oluşmasına neden oldular. Biz, barışı ve kardeşliği savunduğumuz için bazı çevreler tarafından Esad’çı ya da Baasçı olarak ilan edildik. Biz, ne Esad’çıyız ne de Baas rejimini savunuyoruz. CHP olarak barış, özgürlük, kardeşlik ve eşitlikten yanayız. CHP olarak dış politikada ne söylediysek çıkıyor.' şeklinde konuştu.

“ Devletin istihbarat birimleri ne iş yapıyor?

Sözlerine “Ankara’nın kalbinde olanlara bakın' diyerek devam eden Mevlüt Dudu; “ Devletin istihbarat birimleri ne iş yapıyor? Şu anda içimizde 4-5 canlı bombanın dolaştığı ifade ediliyor. Böyle bir canlı bomba eylemi sonrasında dünyanın her tarafında o ülke yöneticileri istifa ederler. Biz de ne MİT başkanı ne de İçişleri bakanının aklına istifa etmek gelmiyor' şeklinde konuştu. 'Bazı ilçelerimizin Suriye ve Irak’tan farkı kalmamıştır' diyerek sözlerini sürdüren Dudu; “ Biz 1982 yılından beri faşist 12 EylülAnayasası’na karşıyız ve onun değiştirilmesi için mücadele veriyoruz. Bu güne kadar 86 maddesi değiştirilmiş olsa da ülkemizin çağdaş ve özgürlükçü bir Anayasa’ya olan ihtiyacı gün gibi ortadadır. AKP hükümetinin amacı ise yeni anayasa kılıfıyla RecepTayyip Erdoğan’a başkanlığı getirecek olan düzenlemeleri gerçekleştirerek bugünkü fiili duruma yasal bir kılıf hazırlamaktadır.' Dedi.

“Ülke çapında bir birlik ve bütünlüğe ihtiyacımız var!'

 CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç ise Türkiye’nin her geçen gün daha da kötü yönetildiğinin altını çizerek; “ Bu durumu değiştirmek CHP olarak bizim boynumuzun borcudur. Çalışmaktan başka yapacak bir şeyimiz yoktur' diye konuştu. Hükümeti 2’inci Ankara Katliamı nedeniyle her gittikleri yerde istifaya davet ettiklerine işaret eden Öztunç; “ Bizim bir medyamız yok ama elimizden geldiğince sesimizi duyurmaya çalışarak mücadele veriyoruz. Ülke çapında bir birlik ve bütünlük sağlayamazsak bu gemi batabilir ve bu gemi içinde bulunan herkes suya gömülebilir' biçiminde konuştu.

 “ Sayın Baykal’ın ifadeleri bir Sosyal Demokrat’ a yakışmayan ifadelerdir'

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan eski CHP genel başkanı Deniz Baykal’ın söylediği sözlere katılmadığına dikkat çeken Öztunç; “ Sayın Baykal’ın ifadeleri bir Sosyal Demokrat’ a yakışmayan ifadelerdir. Sayın Baykal yeniden genel başkanlığı istiyor olabilir ama Anadolu’muzda 'Geçti borun pazarı sür eşeğini Niğde’ye’ diye bilinen bir sözü burada hatırlatmak isterim yani artık bu iş olmaz Sayın Baykal o programda söylediklerine kesinlikle katılmıyorum' şeklinde konuştu. 

İlgili Haberler

Politika

Kritik teklif Meclis'ten geçti

Politika

MHP'den 'af' çağrısı

Politika

Gerici Akit'in hedef gösterdiği yayınevinden yanıt! Ayrıntı'dan destek...

Politika

'ABD'den Kaşıkçı cinayetindeki rolleri yüzünden 17 Suudi vatandaşına yaptırım'

Politika

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'ndan randevu istedi

Politika

Baltayla saldıran serbest bırakıldı...Atatürk heykeline bugün yeni saldırı

Politika

Bakan Akar'dan bedelli açıklaması

Politika

HDP PM üyesi Can Memiş tahliye edildi

Politika

HDP binasına saldıran kişi AKP'li yöneticinin kardeşi çıktı

Politika

Muharrem İnce adaylık için son noktayı koydu

Politika

İyi Partili Özdağ'dan ittifak açıklaması

Politika

Merdan Yanardağ: Bir millet kahramanlarını köpeklere boğdurursa, o millet ayakta kalamaz