Çok Okunanlar

'Fethullah Gülen ve Mehmet Şevket Eygi Özel Harp Dairesi elemanıydı'

Yandaş yazar CHP'nin Ankara ve İstanbul adayını açıkladı

Aydın Doğan'dan flaş Londra hamlesi

AKP'li patrondan 'Sarı Yelekliler' üzerinden ölüm tehdidi!

AKP adayı: AKP'lilere oy veren babam olsa evime almam sokağa atarım

Hükümet medyası AKP'nin bacağına sıktı: Onlar da mı FETÖ'cü?

Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Akşam Gazetesi bugün 'HDP ile FETÖ'nün ortaklığı belgelendi' manşetiyle çıktı. Gazete HDP'li Altan Tan'ın FETÖ'nün Ortadoğu İmamı Harun Tokak ile görüntülendiği bir fotoğraf yayımladı. Ancak atladıkları bir şey vardı. O fotoğraf 2009 yılına ait ve  Abant Platformu’nun Erbil’de gerçekleştirdiği “Barışı ve Geleceği Birlikte Aramak' konferansı sırasında çekilmişti. Bunun yanında o toplantıda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AKP'li Mehmet Metiner de o toplantıdaydı...

Teyit.org Akşam'ın manşetten duyurduğu haberdeki çelişkileri şu şekilde sıraladı;

Akşam Gazetesi bugün (28.10.2016) “Terörün K.Irak’ta ihanet buluşması' manşetiyle çıktı. Haberde “HDP ile FET֒nün ortaklığı belgelendi. FET֒nün İsrail ve Ortadoğu İmamı Harun Tokak’la, HDP’li Altan Tan’ın bulunduğu grubun Kuzey Irak’ta buluştuğu ortaya çıktı' iddiası ortaya atılırken HDP Milletvekili Altan Tan ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Aranan Terörisler listesinde adı geçen Harun Tokak'ın bir fotoğrafı yayınlandı. 

altantanicerik.jpg

Gazete, FETÖ soruşturması şüphelisi Harun Tokak ve Altan Tan’ın yer aldığı fotoğrafın “buluşmanın belgesi' olduğunu iddia etti. 

aksamicerik.jpg

FOTOĞRAF YENİ DEĞİL

Akşam Gazetesi’nin iddiasının aksine fotoğraf güncel değil. Fotoğraf, 2009’da Abant Platformu’nun Erbil’de gerçekleştirdiği “Barışı ve Geleceği Birlikte Aramak' konferansı sırasında çekildi.

Birçok yazar, akademisyen ve milletvekilinin katıldığı 2009 tarihli konferansta Altan Tan ve Harun Tokak da bulunuyordu. Tan’ın Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre o toplantıda şu an Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevini sürdüren İbrahim Kalın da vardı:

“Akşam Gazetesi 15-16 Şubat 2009 tarihinde Erbil’de yapılan ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın ile AKP Milletvekilleri, yüzlerce yazar, akademisyen ve gazetecinin de katıldığı Kürt Konferansında açık havada çekilen bir fotoğrafı gizli örgüt toplantısı olarak deşifre etti. Bu başarılarını kutluyor, soytarılıklarına devam etmelerini bekliyorum! Ethem Sancak sahibi olduğu gazetenin manşetine bakmıyor herhalde !!!'

toplantiicerik.jpg

Yeni Şafak Gazetesi de Akşam’ın iddiasını haberleştirmesine rağmen, 2009’da söz konusu konferansla ilgili Yasin Aktay’ın bir yazısını yayınlamıştı. Aktay, yazısında konferans ve konferans sonrası eğlencelerden şöyle bahsediyordu:
“Saz olunca, gecenin solisti İbrahim Kalın oldu. Khanzad otelin asma katında Ali Bulaç, Haşim Haşimi, İhsan Süreyya Sırma, Altan Tan, Sadık Yalsızuçanlar’la birlikte Harun Tokak’ın motivasyon taktikleriyle gece yarısına kadar Türkçe ve Kürtçe türküler söyledik.'

İBRAHİM KALIN DA TOPLANTIDAYDI

Harun Tokak da haberler7.com sitesinde 24 Mayıs 2009’da “Derin Anadolu’nun Aydınları' başlığı ile kaleme aldığı yazısında söz konusu konferanstan bahsediyor.

Barışı ve Geleceği Birlikte Aramak konferansı ile ilgili internette yer alan toplu fotoğraflar Altan Tan’ın iddialarını doğruluyor.

Yasin Aktay’ın yazısında da kullanılan bu fotoğrafta, Altan Tan’ın Akşam Gazetesi’nde yer alan fotoğraftaki kişiyle yan yana durduğu gözüküyor.

Ayrıca yine aynı hizada (Altan Tan’ın sağ tarafına doğru) Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın’ı da görmek mümkün. 

İlgili Haberler

Medya

Nihat Genç kanal kurdu

Medya

Bitmeyen Gezi kini: 'Gezicilerin başları kesilmelidir'

Medya

Sözcü: Türkiye'de bu da oldu; Emin Çölaşan ve Necati Doğru FETÖ'cüymüş!

Medya

Fatih Portakal: Yarın beni de alırlar, sizi de alırlar

Medya

Gazeteci, aldığı cezayı yatmak üzere teslim olacağını açıkladı

Medya

Aydın Doğan'dan flaş Londra hamlesi

Medya

Türkiye'nin gazetecilik karnesi: Tutuklu gazeteci sayısı 145

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi'nden gazetesine tepki: Akın İpek haberinde bilgi saklandı

Medya

'Gazetecilik suç değildir' dediği için tutuklanan Bila'ya, 'Ali İsmail'i neden kapak fotoğrafı yaptın?' diye sormuşlar

Medya

Facebook'a 10 milyon Euro para cezası verildi

Medya

Bir anda TIR'ın altına itti

Medya

Can Ataklı'dan kendisine hakaret eden kişiye: En sadık trolüm...