", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Kemal Kılıçdaroğlu: Ülke yönetilemiyor

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şu şekilde;

"Bu memleket bu hale nasıl geldi sorusunu sormuyorsak, biz insan değilizdir. Komşu komşunun külüne muhtaçtır geleneğine sahip bu ülkeyi kimler bu hale getirdi. En büyük endişem 2017'nin 2016'yı aratmasıdır.Bu işten kimler sorumlu. Bu işten manav mı sorumlu, bakkal mı sorumlu? Her türlü acının yaşandığı ülkemizde kimse sorumluluk almıyor. Anayasada belirtiliyor; sorumlu ülkeyi yönetenlerdir. Başbakan; böylesi terör olayları olacaktır diyor. Öleceğiz demiyor.Bunu her yerde gururla söyleyebilirsiniz; iyi ki bu memlekette Cumhuriyet Halk Partisi var. Türkiye'nin sorunlarını çözmek için yalnızca Cumhuriyet Halk Partisi var."

"Bize oy vermeyen vatandaş mağdur olduğunda onun yanında olanın yalnızca CHP olduğunu kimse unutmasın. Şimdi o vatandaşlara seslenmek istiyorum; elinizi vicdanınıza koyun, gözyaşından bıkmadınız mı.Gencecik çocukları toprağa veren babalara hiç üzülmediniz mi?"

"Başbakan var, bakanlar var, cumhurbaşkanı var ama ülke yönetilmiyor.Çöken bir devlet ile karşı karşıyayız. Terörler mücadele akılla, basiretle, bilgiyle, kültürle olur. Teröre mücadele edemeyen bir hükümet var.Bir terör örgütü ile ideolojik yakınlık kurarsanız başınıza bunlar gelir. Başka bir ülkenin iç işlerine karışmaya senin ne hakkın var.El Nusra ile dialog kurdular. Bunu bu ülkenin Cumhurbaşkanı muhtarlar toplantısında dile getirdi"

"Bu ülkeyi terör örgütlerine teslim ettiniz. Sonra üst akıl dediniz. Bu işin sorumluluğunu alacaksınız,yanlış yaptım diyeceksiniz, istifa edeceksiniz.Sen hükümet değil misin? Hükmedeceksin. Hükmetme kabiliyetini kaybetmişsin. Yapamıyorsan istifa edeceksin."

 

İlgili Haberler

Politika

Rus uzman: Türkiye ABD'ye daha bağımlı, karşı tedbir imkânları kısıtlı ve yetersiz

Politika

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'hepimiz aynı gemideyiz'e yanıt

Politika

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Politika

Erdoğan: Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir

Politika

Eski HDP İstanbul İl Başkanı gözaltına alındı

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı

Politika

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Politika

CHP'li Adıgüzel: Fındığın fiyatı maliyetinin altında

Politika

Erdoğan'ın 'boykot' çağrısını Cumhurbaşkanlığı görmedi

Politika

Meral Akşener'den Meclis'e toplantı çağrısı

Politika

Karamollaoğlu, AKP'nin erken seçim tarihini açıkladı