Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'darbe'

MHP'li başkan adayından rakiplerine: Elleriyle mezar kazmaya başlasınlar

Kılıçdaroğlu: Gülen derhal iade edilmeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da 15 Temmuz akşamı Fethullahçı darbeciler tarafından bombalanan Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Kılıçdaroğlu, "Vatan evlatlarımız şehit oldu onlara demokrasi şehidi diyoruz. Onları asla unutmayacağız. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, ortak bir dil oluşturması onların hayatlarını feda etmesi ile gerçekleşti aslında. Ordu içinde yuvalanan, paralel çete olarak ifade edildi ama, kamuoyu FETÖ olarak tanımlıyor. FETÖ terör örgütünün devletin içinde bu kadar yuvalanması, yapılanması üstelik silahlı kuvvetler gibi bir örgütün içinde bu ölçüde yuvalanması hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir tablo" dedi. 

Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ziyaret sırasında, "Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine çöreklenmiş paralel çete unsurluları tarafından her biri, birer ton ağırlığında lazer güdümlü 2 tane füze atılmak suretiyle 43 tane özel harekat personelimiz burada şehit edildi. Bu özel harekat personelimiz, terör ile mücadeleden dolayı aylardır evinden uzakta olup birkaç günlüğüne istihbarat için buraya gelen arkadaşlarımızdı. Darbe girişimi ile birlikte kendilerine görev verildi. Göreve gitmek üzere buraya toplu olarak binanın önüne çıkmışlardı maalesef F-16'lardan atılan bombalar ile 43 şehit verdik. Türk polisi, dün olduğu gibi bugün de anayasamızın temel değerlerine bağlıdır. Hukuktan yanadır. Meşru otoritenin emridir" diye konuştu. 

FETHULLAH GÜLEN DERHAL İADE EDİLMELİ

15 Temmuz darbe girişimi gecesi havadan bombalanan Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada "Bu darbe girişiminin arkasında olduğu yönünde kuvvetli şüphe bulunan Fethullah Gülen derhal iade edilmelidir. Eğer kendisi bu iddiaları reddediyorsa, gelip yargı önünde hesap vermeli" dedi.

POLİS TEŞKİLATINI GÜÇLENDİRMEK VE ONLARA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

Şu ifade çok önemliydi, Anayasa'nın ruhuna sadık kalarak görev yapan polis teşkilatımız hepimizin gözbebeği olmak durumundadır. Onlar, biz bu ülkenin sokaklarında rahat gezelim diye yeri geldiğinde canını veren kardeşlerimizdir. Polis teşkilatımızı güçlendirmek ve onlara gözümüz gibi bakmak hepimizin ortak görevidir. 15 Temmuz'da yaşanan olay Türkiye tarihinde birden fazla ilki doğurdu.

ONLARI ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Birincisi demokrasiye, özgürlüklere ve hukukun üstünlüğüne bağlılık konusunda büyük bir ortak payda oluşturdu.  43 arkadaşımız, burada şehit oldu. Onlara demokrasi şehidi diyoruz, onları asla unutmayacağız. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, onların hayatlarını feda etmesiyle gerçekleşti.

"FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DEVLETİN İÇİNDE BU KADAR YUVALANMASI, DÜŞÜNÜLMELİ" 
Kılıçdaroğlu, "Yeri geldiğinde canlarını feda eden vatandaşlarımız, kardeşlerimizdir. Polis teşkilatımızı güçlendirmek onlara gözümüz gibi bakmak hepimizin ortak görevidir. 15 Temmuz akşamı yaşana olay, Türkiye tarihinde birden fazla ilki doğurdu. Bunlardan ilki demokrasiye bağlılık konusunda bütün Türkiye'de ortak payda oluştu. Vatan evlatlarımız şehit oldu onlara demokrasi şehidi diyoruz. Onları asla unutmayacağız. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, ortak bir dil oluşturması onların hayatlarını feda etmesi ile gerçekleşti aslında. Ordu içinde yuvalanan, paralel çete olarak ifade edildi ama, kamuoyu FETÖ olarak tanımlıyor. FETÖ terör örgütünün devletin içinde bu kadar yuvalanması, yapılanması üstelik silahlı kuvvetler gibi bir örgütün içinde bu ölçüde yuvalanması hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir tablo. Siyasi görüşümüz farklı olabilir ama tüm siyesi partilerin demokrasinin üstünlüğü, devletin liyakat esasına dayanması konusunda ortak bir tavır takınmaları çok önemli" açıklamasında bulundu. 

GÜLEN AKLANMAK İSTİYORSA TÜRKİYE'DE YARGILANMALI

Umarım önümüzdeki günlerde siyasi partiler bir araya gelirler ve bu sorunu çözmüş oluruz. Fethullah Gülen'in kesinlikle Türkiye'ye iade edilmesi lazım. Ben aklanmak istiyorum diyorsa, Türkiye'de yargılanmalıdır. Fethullah Gülen'in Türkiye'ye teslim edilmesi gerekiyor."

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

AKP'li Osman Aşkın Bak, NATO PA Başkan Yardımcılığına seçildi

Politika

Çavuşoğlu: Müslümanlara karşı nefret artıyor

Politika

Andriy Shevchenko: Mücadele değil, dostluk maçı

Politika

Hollanda'nın eski Başkonsolosu: Avrupa, Osman Kavala için Türkiye'ye baskı yapmalı

Politika

Berat Albayrak'tan TürkAkım açıklaması

Politika

MHP'de 30 ilçenin belediye başkan adayı belli oldu

Politika

'Reis' filminde Emine Erdoğan'ı canlandırmıştı, AKP'den adaylığını açıkladı

Politika

Aydın Doğan'dan Erdoğan'a ziyaret: Satın almak istediği bankayı konuştular

Politika

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruması AKP'den aday adayı

Politika

CHP Bursa'da 9 ilçe belediye başkanı adayını basına tanıttı

Politika

TürkAkım Projesi Töreni'nde ortak açıklama