darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Kılıçdaroğlu 'Pazartesi tv'leri izleyin derken' onu mu kastetti?

Meclis’te başlayacak anayasa değişikliği görüşmelerinin Meclis TV’den canlı yayınlanması konusundaki girişimlerinden sonuç alamayan CHP, kendisi görüşmeleri canlı yayınlamak için kolları sıvadı. Günlerdir yapılan hazırlıklar sonucunda Meclis ve CHP Genel Merkezi’nde Genel Kurul çalışmalarının internet ve televizyonlardan canlı yayınlanmasını sağlamak için özel ekipler kuruldu.

Anayasa Komisyonu’ndaki görüşmeleri internet ortamında canlı yayınlayan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, bu kez Meclis Genel Kurul çalışmalarını canlı yayınlamaya çalışacak. 

Meclis Başkanlığı’nın kendisinin yapacağı canlı yayını engellemeye kalkması durumunda B Formülü’nün de hazır olduğunu belirten Şeker, “Biz her türlü hazırlığımızı yaptık. Anayasa değişikliğinde olup bitenleri millete aktarmak için her türlü formülü geliştirdik. Bir yandan canlı yayın yapacağız. Diğer yandan görüşmeleri kayıt altına alacağız ve o kayıtları hemen CHP Genel Merkezi’ne ulaştıracağız. Oradan da bütün televizyonlara ve internet ortamında vatandaşlara ulaşmasını sağlayacağız' bilgisini verdi.

SANSÜRÜ DELECEĞİZ
Meclis Televizyonu’nun anayasa değişikliği gibi hayati bir konuyu baştan sona canlı yayınlamamasının kabul edilemez olduğunu belirten Şeker, “Kaldı ki Meclis TV canlı yayın yapsa bile herşeyi çekmiyorlar. Özellikle bir tartışma veya kavga çıktığında sadece kürsüyü gösteriyorlar. Geçtiğimiz gün Meclis’te şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunduk, onun görüntüsünü bile bize vermediler. Biz TBMM Genel Kurulu’ndan canlı yayın yaparak Meclis TV’nin anayasa oylaması sırasındaki olası sansür ve görüntü engeleni aşacağız. Herkes neyin ne olduğunu bizim canlı yayınlarımız ve görüntülerimiz sayesinde öğrenecek' dedi.

MECLİS TV HAFTADA 3 GÜN YAYIN YAPIYOR
Meclis çalışmalarını canlı aktaran TBMM TV haftada Salı, Çarşamba, Perşembe olmak üzere sadece 3 gün, saat 14.00-19.00 arasında canlı yayın yapıyor. Bu saatler dışındaki görüşmeler yine TBMM TV tarafından kayıt altına alınıyor ve internet ortamından yayınlanıyor. Anayasa görüşmeleri pazartesi günü yapıldığı için eğer son dakikaya kadar CHP’nin talebi kabul edilmezse TBMM TV’den yayınlanmayacak.

 

İlgili Haberler

Politika

Bakan Akar ile YÖK Başkanı arasında bedelli görüşmesi

Politika

Erdoğan böyle dert yanmış: Talihsizlik CHP'nin ABD karşıtı olması

Politika

Eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs'ten Temelli'ye 'öz eleştiri' yanıtı

Politika

Erdoğan'dan Katar açıklaması

Politika

Albayrak'tan 'Katar' açıklaması: Dünya bir kez daha gördü!

Politika

Çavuşoğlu: İş adamı ve resmi pasaportluya vize kaldırıldı

Politika

Meteoroloji duyurdu: Tüm ülkede artıyor

Politika

TMSF'den 'Şevval Sam' kararı: Yerine başka isim getirildi

Politika

HDP'li Atay'dan 'ekonomik kriz' tepkisi

Politika

Komünistlerden ekonomik krize ilişkin dikkat çeken değerlendirme

Politika

İyi Parti'de bir istifa daha!

Politika

Diyanet'ten 'döviz' fetvası: Cihad niteliğindedir