darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Oğlunun can verdiği yeri öptü!

Geçen yıl 20 Temmuz'da Türkiye’nin çeşitli illerinden Suruç’a geçerek, ilçeye komşu olan Suriye’nin PYD denetimindeki Kobani kentinin, yeni inşası için oyun alanları ve çocuklara oyuncak götüren SGDF üyelerinin bulunduğu grup, Amara Kültür Merkezi'nde basın açıklaması yaptığı sırada canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün kendini patlatması sonucu 33 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Saldırının üzerinden 11 ay geçmesinin ardından ilçeye gelen Suruç Aileleri İnisiyatifi ve Suruç için Adalet Platformu üyeleri, canlı bomba saldırısının olduğu Amara Kültür Merkezi’nde '33' dakikalık temsili adalet nöbeti tuttu.

Burada DBP ilçe örgütünü ziyaret eden ölenlerden Polen Ünlü, Hatice Ezgi Sadet, Uğur Özkan, Emrullah Akhamur ve Murat Yurtgül'ün aileleri, parti binasında Suruç Belediyesi Eş Başkanı Nazlı Binici, DBP İlçe Eş Başkanı Rojda Binici, Barış Anneleri Meclisi, Maya-Der temsilcileri tarafından karşılandı, dava süreciyle ilgili görüştü. Bu görüşmenin ardından Amara Kültür Merkezi'ne gelen aileler, kucaklarında ölen çocuklarının fotoğrafını tutarak, gözyaşları ve ağıtlar içerisinde patlamanın yaşandığı yere oyuncak ve kırmızı karanfil bıraktı.

OĞLUNUN ÖLDÜĞÜ YERİ ÖPTÜ

Canlı bomba saldırısı sırasında ölen Murat Yurtgül’ün annesi Nimet Yurtgül, gözyaşları içerisinde oğlunun öldüğü yeri öperek ağıt yaktı. Anne Nimet Yurtgül, "Benim oğlum ne yaptı ki? O barış istedi barış. Benim çocuğum oyuncaklarıyla barış istedi. Onu öldürdüler. Onunla gurur duyuyorum, gurur duyuyorum" diyerek çocuğunun yaşamını yitirdiği yeri öptü. Gözyaşlarının sel olduğu anma nöbetinde "Kalplerimiz adalet için atsın, gizlilik kararı kaldırılsın" yazılı pankart açan aileler adına Suruç için Adalet Platformu üyesi Mesut Çeki, "Suruç saldırısıyla ilgili failleri yargılansaydı ne 10 Ekim katliamı olurdu ne de diğer katliamlar" dedi. Herkes için adalet istediklerini söyleyen Çeki, "11 değil 111 ay geçse de failleri yargılanana kadar adalet talebimizden vazgeçmeyeceğiz. Yoldaşlarımızın kanıyla sulanan bu ağaca sözümüz olsun, düş Yolcularına sözümüz olsun, hiç bir düş yarım kalmayacak" diye konuştu.

Ali LEYLAK-ŞANLIURFA-DHA)
 

 

İlgili Haberler

Güncel

Elektrik akımına kapılan işçi ağır yaralandı

Güncel

CHP'den 'deprem' konusunda araştırma istemi

Güncel

Eyüpsultan'da doğal gaz borusu alev aldı

Güncel

Veli Göçer inşaat işine geri döndü

Güncel

Şoygu, Akar ve Fidan arasında Suriye görüşmesi

Güncel

17 Ağustos'un yıl dönümünde bir kez daha korkutan uyarı: Sürpriz olmayacak!

Güncel

ABC Kritik | Prof. Dr. Coşkun Özdemir | Memleketimde neler oluyor ?

Güncel

CHP'li Tanal: Danıştay OHAL KHK'sının iptali davasında topu AYM'ye atamaz

Güncel

Büyük Marmara Depremi'nin üzerinden 19 yıl geçti!

Güncel

Çankaya asfaltta rekordan rekora koşuyor

Güncel

THY uçağında 'hastalık' paniği

Güncel

4 askerin şehit olduğu beldenin belediye başkanı gözaltında